Discovery rozszerza działalność serwisu streamingowego discovery+ na kolejne kraje. Jeszcze w 2020 roku będzie dostępny w naszym kraju. Za jego pośrednictwem będzie można oglądać m.in. relacje z Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Kiedy w Polsce ruszy discovery+?

Platforma działa już w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Indiach. W ciągu najbliższych 12 miesięcy serwis zostanie udostępniony w ponad 25 krajach na całym świecie. Jeszcze w grudniu discovery+ ruszy w Polsce w ramach oferty Player, a na początku 2021 roku w Stanach Zjednoczonych, krajach skandynawskich, we Włoszech i w Holandii. Nie podano jeszcze dokładnej daty startu serwisu w naszym kraju ani cen za dostęp. David Zaslav, prezes i dyrektor generalny Discovery, Inc. powiedział:

Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy bardzo intensywnie nad stworzeniem i uruchomieniem discovery+. W serwisie znajdzie się najbogatsza oferta treści VOD i szeroka oferta programów oryginalnych, wyprodukowanych specjalnie na potrzeby tej platformy. Dzięki discovery+ stajemy się na świecie platformą numerem jeden w kategorii „non-scripted” zapewniając widzom wyjątkową, klarownie zaprezentowaną i zróżnicowaną ofertę programów lifestylowych i dokumentalnych, którą będą mogli cieszyć się w swoich domach i na urządzeniach przenośnych.

Biblioteka programowa discovery+ w poszczególnych krajach będzie zróżnicowana w zależności od treści w lokalnych językach. Jej ważnym elementem będą transmisje sportowe. Na rynkach europejskich w ofercie serwisu znajdzie się kolekcja Eurosportu, w tym m.in.: tenisowe turnieje Wielkiego Szlema, kolarskie Grand Tours, sporty motorowe, piłka nożna oraz sporty zimowe. Podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 r., discovery+ będzie jedynym miejscem online, w którym kibice obejrzą każdą minutę tego wydarzenia – zarówno na żywo, jak i na żądanie.

W USA serwis wejdzie z przytupem

Twórcy zapewniają, że w Stanach Zjednoczonych discovery+ będzie oferować największe zasoby treści spośród wszystkich nowych serwisów streamingowych. Widzowie znajdą na nim szeroki wybór produkcji własnych w podziale na popularne kategorie tematyczne: „Lifestyle i związki”; „Dom i jedzenie”; „Kryminalne zagadki”; „Zjawiska paranormalne”; „Przygoda i odkrywanie” oraz „Wiedza” i „Środowisko”. Oferta obejmie także bogatą ofertę filmów dokumentalnych w formule na żądanie. Na rynku amerykańskim użytkownicy discovery+ otrzymają w jednym miejscu dostęp do ponad 55 000 odcinków serii o różnorodnej tematyce, ponad 2 500 bieżących programów i klasyków z portfolio kultowych kanałów Discovery. 

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: Oscary 2021: jak będzie wyglądała ceremonia wręczenia nagród?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik