Amerykańska Akademia Filmowa chce w 2021 roku rozdać Oscary w trakcie tradycyjnej ceremonii. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie wirtualnej gali.

Oscary 2021: ceremonia wręczenia nagród nie będzie wirtualna

93. gala rozdania Oscarów początkowo była planowana na 28 lutego 2021 roku. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że Amerykańska Akademia Filmowa postanowiła przenieść ceremonię na 25 kwietnia 2021 roku. Zakładano, że w pierwszym kwartale kina będą już funkcjonować w miarę normalnym trybie. Okazuje się jednak, że Akademia nie zamierza już opóźniać ceremonii, czy organizować jej w wirtualnej formie. Na temat organizacji 93. gali serwis Variety rozmawiał z jedną z osób związanych z Akademią. Według niej, gala na pewno odbędzie się w Dolby Theatre w Los Angeles. Otwartą kwestią pozostaje sposób jej organizacji, a przede wszystkim środki bezpieczeństwa. Obiekt może pomieścić ponad 3 tys. gości i w trakcie pandemii koronawirusa z pewnością nie będzie bezpiecznym miejscem. Dlatego przeprowadzono niedawno inspekcję Dolby Theatre. Trwają ustalenia, w jaki sposób przeprowadzić ceremonię. 

Oprócz tego, że gala odbędzie się kilka tygodni później, wydłużono też termin kwalifikacji filmów. Do 1 grudnia przyjmowano zgłoszenia animacji, dokumentów, filmów międzynarodowych i krótkometrażowych. Do 28 lutego potrwa okres kwalifikacji filmów pełnometrażowych. Nominacje w poszczególnych kategoriach poznamy 15 marca. O nagrody będą mogły się wyjątkowo ubiegać tytuły, które miały wcześniej zaplanowaną premierę kinową, ale z powodu pandemii koronawirusa trafiły od razu do serwisów streamingowych i VOD. 

Czytaj też: Nowe zasady dla filmów walczących o Oscary. Będzie większa dbałość o mniejszości

W tym roku Akademia Filmowa ogłosiła też kilka innych zmian, które wejdą w życie w 2024 roku. Chodzi przede wszystkim o wymagania stawiane przed filmami, które będą ubiegać się o Oscara w kategorii Najlepszy film. Taka produkcja będzie musiała spełniać co najmniej dwa z czterech standardów dotyczących m.in. reprezentacji na ekranie, w obsadzie i wśród ekipy mniejszości rasowych, kobiet, osób LGBTQ+, czy niepełnosprawnych. 

Źródło: Variety.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik