Serwis HBO GO udostępni w grudniu serial „Cztery wesela i pogrzeb” nawiązujący do filmowego hitu z lat 90.

„Cztery wesela i pogrzeb” w HBO GO

Film „Cztery wesela i pogrzeb” w reżyserii Mike’a Newella i według scenariusza Richarda Curtisa, był przebojem kin w połowie lat 90. To do dziś jeden z najbardziej kasowych hitów brytyjskiego kina. Jego głównym bohaterem był beztroski kawaler Charles, który próbował zdobyć serce pewnej Amerykanki. Produkcja zdobyła m.in. dwie nominacje do Oscara – dla najlepszego filmu i za scenariusz. Oprócz tego trzy BAFTY, francuskiego Cezara i Złoty Glob. Film dostępny jest w bibliotece serwisu HBO GO

Czytaj też: Mads Mikkelsen w miejsce Johnny’ego Deppa w filmie „Fantastyczne zwierzęta 3”

HBO tak opisuje fabułę serialowej wersji tej opowieści:

Maya, młoda dyrektorka ds. komunikacji, pracuje na rzecz kampanii senatorskiej w Nowym Jorku. Kiedy pewnego dnia dziewczyna otrzymuje zaproszenie na ślub od swojej koleżanki ze szkoły, obecnie mieszkającej w Londynie, postanawia zostawić za sobą zarówno swoje życie zawodowe, jak i prywatne, i rusza w podróż do Anglii. Tam ponownie nawiązuje kontakt ze starymi przyjaciółmi i niespodziewanie zostaje rzucona w sam środek ich osobistych kryzysów. Wszystkich bohaterów czeka burzliwy rok, podczas którego znajdą nową miłość i poznają ból rozstania.

Jak zapewniono, w serialu nie zabraknie czterech wesel i… pogrzebu. W obsadzie znaleźli się: Nathalie Emmanuel  („Gra o tron”, „Więzień labiryntu”), Nikesh Patel („Indian Summers”, „Artemis Fowl”), John Reynolds („Stranger Things”), Rebecca Rittenhouse („Pewnego razu… w Hollywood”), Brandon Mychal Smith („Najbardziej znienawidzona kobieta Ameryki”), a także Andie MacDowell („Seks, kłamstwa i kasety wideo”) oraz Dermot Mulroney („Mój chłopak się żeni”). Cały sezon serialu, na który składa się dziesięć odcinków, trafi do biblioteki serwisu HBO GO 1 grudnia. Stacja HBO3 wyemituje go 31 grudnia w ramach sylwestrowego maratonu od godz. 20. 

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: Amazon Prime Video zamawia ostatni sezon serialu „The Expanse”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik