Superprodukcja „Godzilla kontra Kong”, która ma pojawić się w kinach 21 maja 2021 roku, może zostać przeniesiona do streamingu. 

„Godzilla kontra Kong” w HBO Max?

 

Chęć zakupu praw do filmu zgłosił Netflix, który zaoferował wytwórni Legendary 200 mln dol. Transakcję zablokowało jednak studio Warner Bros., które ma 25 proc. udziałów w tej wytwórni. „Planujemy wprowadzić film >>Godzilla kontra Kong<< na ekrany kin zgodnie z planem w przyszłym roku” – podkreślił rzecznik Warner Bros.

Czytaj też: „Wonder Woman 1984” jeszcze w tym roku trafi do kin i na HBO Max

Serwis The Hollywood Reporter przypomina, że na dziś trudno powiedzieć, czy kina w maju będą otwarte. Poza tym studia mogą mieć problem z nagromadzeniem premier, które przesuwane są z 2020 roku. Według informacji serwisu, choć Warner Bros. ma tylko 25 proc. udziałów w tej wytwórni, to w praktyce ma decydujący głos w sprawach dotyczących dystrybucji filmu. To oznacza, że bardzo możliwy jest scenariusz, że Warner zechce skierować „Godzilla kontra Kong” do serwisu HBO Max. Przed podjęciem decyzji władze studia zaczekają na wyniki premiery „Wonder Woman 1984”. Ten tytuł trafi w USA jednocześnie na ekrany kin oraz na miesiąc do serwisu HBO Max. 

„Godzilla kontra Kong” to część uniwersum MonsterVerse. Poprzednie filmy to „Godzilla” (z 2014 roku), „Kong: Wyspa Czaszki” (2017 rok) oraz „Godzilla II: Król potworów” (2019 rok). Dwie pierwsze produkcje zarobiły grubo ponad 500 mln dol., ostatnia – ok. 386 mln dol. W głównych rolach w nowym filmie wystąpią: Millie Bobby Brown, Kyle Chandler, Ziyi Zhang, Demián Bichir, Danai Gurira, Julian Dennison, Brian Tyree Henry oraz Alexander Skarsgård. Reżyserem jest Adam Wingard, który ma w swoim dorobku głównie niskobudżetowe thrillery i filmy grozy. O czym będzie nowa odsłona MonsterVerse? Dojdzie w nim do starcia tytułowych postaci. Zrodzi się też spisek, który zagrozi istnieniu dobrych i złych potworów. 

Źródło: Hollywoodreporter.com

Czytaj też: Mads Mikkelsen w miejsce Johnny’ego Deppa w filmie „Fantastyczne zwierzęta 3”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik