„The Expanse” zakończy się po sześciu sezonach. Serwis streamingowy Amazon Prime Video rezygnuje z realizacji kolejnych serii. 

„The Expanse” – kiedy piąty sezon?

Produkcja nie skończy się nagle. Za kilka tygodni w Amazon Prime Video pojawi się piąty sezon serialu. Jednocześnie serwis poinformował o zamówieniu szóstej serii, która ma być ostatnią. Twórcy będą mogli więc skończyć wszystkie wątki, więc fani nie powinni być mocno zawiedzeni. Pierwsze trzy sezony „The Expanse” realizowała i emitowała stacja SyFy. W maju 2018 roku ogłoszono zakończenie produkcji po trzech sezonach. Fani byli rozczarowani, ale na szczęście projekt przejęła platforma wideo Amazonu. Czwarty sezon miał premierę 12 grudnia 2019 roku. Piąty trafi do serwisu Amazon Prime Video 16 grudnia. Tego dnia pojawią się trzy pierwsze odcinki nowej serii. Łącznie piąty sezon będzie składał się z 10 odcinków, ostatni będzie miał premierę 3 lutego 2021 roku. Już w styczniu mają ruszyć pierwsze prace na planie finałowej serii. 

W obsadzie piątego sezonu zabraknie Casa Anvara, który latem został oskarżony o molestowanie seksualne. Studio Alcon Entertainment, które produkuje serial „The Expanse”, rozpoczęło dochodzenie w tej sprawie. W rolach głównych wystąpią: Steven Strait, Shohreh Aghdashloo, Dominique Tipper, Cas Anvar, Wes Chatham i Frankie Adams. Nowe twarze w obsadzie to: Rosa Gilmore, Keon Alexander, Jess Salgueiro i Burn Gorman.

Czytaj też: Orlen przejmuje Ruch. Kioski będą jak stacje benzynowe, ale bez paliwa

Akcja „The Expanse” rozgrywa się 200 lat w przyszłości. Ludzkość skolonizowała Układ Słoneczny. Nad Ziemią władzę sprawują Narody Zjednoczone, zaś Mars stał się potęgą militarną. Potrzebne do życia środki pozyskiwane są z pasa asteroid. Trzy nacje od lat są na skraju wojny. Detektyw Josephus „Joe” Aloisus Miller dostaje zadanie odnalezienia pewnej zaginionej dziewczyny. W trakcie poszukiwań odkrywa, że może ona być kluczem do zrozumienia potężnej intrygi. Układowi Słonecznemu grozi wojna. 

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik