disney seriale

Disney w 2021 roku stawia na seriale, ale będą też nowe filmy w ramach MCU

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

Seriale są dla Disneya priorytetem, ale wytwórnia nie rezygnuje też z realizacji filmów. Poznaliśmy wstępne plany produkcji na 2021 rok. 

Seriale i filmy Disneya w 2021 roku

Pierwsza z dużych serialowych produkcji Disneya trafi do biblioteki serwisu Disney+ 15 stycznia. Będzie to długo zapowiadany tytuł „WandaVision”, w którym wystąpią Elisabeth Olsen i Paul Bettany. Oboje już zagrali role Wandy i Visiona w filmach Marvel Cinematic Universe. Właśnie ta produkcja będzie pierwszym serialem osadzonym w świecie MCU i powiązanym z filmami kinowymi. 

Niedawno w Atlancie ruszyły zdjęcia do serialu „Ms. Marvel”, w którym wystąpi debiutująca na ekranie Iman Vellani. W marcu rozpocznie się produkcja seriali: „She-Hulk” z Tatianą Maslany w roli głównej i „Moon Knight”, w którym w tytułową rolę wcieli się Oscar Isaac. W połowie roku mają ruszyć prace na planie serialu o Nicku Furym z Samuelem L. Jacksonem. 

 

Serwis The Illuminerdi informuje, że rozpoczęły się już castingi do sześcioodcinkowego serialu „Obi-Wan Kenobi”, czyli produkcji rozgrywającej się w świecie Gwiezdnych wojen. 

Czytaj też: Polska premiera „Wonder Woman 1984” przesunięta, ale film trafi do kin

Seriale są priorytetem, musimy skupić się na ich rozwoju. Część filmowa jest dobrze rozwinięta” – mówi jedno ze źródeł The Hollywood Reporter. Disney już kilka tygodni temu poinformował o zmianie strategii i skupieniu uwagi na produkcji treści do streamingu. Powodem tej decyzji jest oczywiście kryzys branży kinowej wywołany przez pandemię koronawirusa. W 2020 roku nie trafił na ekrany żaden film z MCU. 

Czytaj też: Disney+ ma już prawie 74 mln użytkowników na całym świecie

Trwają już prace na planach filmów „Spider-Man 3” oraz „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”. W styczniu padnie pierwszy klaps na planie produkcji „Thor: Love and Thunder”. Reżyserem jest Taika Waititi, który zrealizował wcześniej m.in. „Thor: Ragnarok”. W marcu rozpoczną się zdjęcia do drugiej części „Czarnej Pantery”. W 2021 roku mają się też rozpocząć prace nad trzecim filmem o „Ant-Manie” oraz nad „Guardians of the Galaxy Vol. 3”.  

Źródło: Hollywoodreporter.com, Thedisinsider.com, The Illuminerdi.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy