ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
The Last of Us hbo

HBO zamawia serial na podstawie gry wideo „The Last of Us”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Stacja HBO oficjalnie zamówiła przygotowanie serialowej adaptacji gry „The Last of Us”. Nad scenariuszem będą wspólnie pracować twórca gry oraz scenarzysta serialu „Czarnobyl”.

Serial „The Last of Us” od HBO 

Pierwsze doniesienia na temat planów HBO stworzenia serialu na podstawie popularnej gry pojawiły się już w pierwszej połowie roku. Od tamtej pory o produkcji było cicho. Stacja HBO nie porzuciła jednak projektu i teraz otrzymaliśmy informację o oficjalnym zamówieniu całego sezonu. Przygotowaniem serialu ma zająć się telewizyjny oddział Sony Pictures oraz PlayStation Productions, Word Games i Naughty Dog. Nie podano, z ilu odcinków będzie składał się sezon. Brak też informacji na temat startu zdjęć i przewidywanej premiery serialu. 

Czytaj też: Ryan Reynolds powróci jako Deadpool. Wybrano scenarzystki trzeciej części

Nad scenariuszem będą wspólnie pracować showrunner Craig Mazin (serial „Czarnobyl”) oraz Neil Druckmann (dyrektor kreatywny, scenarzysta i reżyser „The Last of Us”). Serial ma opierać się na pierwszej części gry, ale pojawią się też niezbędne zmiany, który mają pozwolić dopasować produkcję do formy telewizyjnej opowieści. Craig Mazin zapewnia, że chodzi o poszerzenie świata gry i rozwinięcie historii. 

Czytaj też: Nowe wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077 – nie potrzeba bestii, by uruchomić grę

Akcja gry rozgrywa się w 2033 roku w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych 20 lat po wybuchu epidemii grzyba, która uśmierciła ogromną część populacji. Głównym bohaterem gry jest Joel, który podejmuje się zadania eskorty nastoletniej dziewczynki o imieniu Ellie do grupy ludzi z organizacji Świetlików. Bohaterom w wyprawie przeszkadzają zarówno zainfekowani, jak i ocalali ludzie, którzy zatracili człowieczeństwo i za wszelką cenę próbują przetrwać. Gra okazała się wielkim sukcesem. Bardzo wysoko ocenili ją gracze oraz krytycy. Stała się też najszybciej sprzedającym się tytułem nowej marki w dziejach konsoli PlayStation 3 i najszybciej sprzedającą produkcją na tę platformę w 2013 roku. W czerwcu 2020 roku pojawiła się druga część gry, której akcja rozgrywa się w 2038 roku. 

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Project 007 – twórcy Hitmana biorą się za Jamesa Bonda

Sprawdź najnowsze wpisy