Ryan Reynolds wystąpi w filmie „Deadpool 3”. Projekt realizacji tej produkcji ruszył z miejsca, po tym, jak studio zaangażowało scenarzystki.

„Deadpool 3” powstaje, Ryan Reynolds w obsadzie

Po przejęciu studia Fox przez koncern Disney długo nie było wiadomo, co nowy właściciel zrobi z postacią Deadpoola, w którą w dwóch filmach wcielił się Ryan Reynolds. Wygląda na to, że fani mogą spać spokojnie. Przez ostatni miesiąc Reynolds brał udział w spotkaniach ze scenarzystami, którzy przedstawiali swoje pomysły na trzecią część opowieści o Deadpoolu. Wybrano propozycję autorstwa sióstr Wendy Molyneux i Lizzie Molyneux-Loeglin (serial „Bob’s Burgers”). 

Na temat daty premiery filmu nie ma nawet co jeszcze spekulować, bo projekt jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Jednak wybór scenarzystek to ważny krok w stronę realizacji. „Deadpool 3” ma otrzymać kategorię wiekową R, która oznacza, że osoby poniżej 17. roku życia mogą oglądać film jedynie z rodzicem lub pełnoletnim opiekunem. Podobnie sklasyfikowano dwa pierwsze filmy, w których nie brakowało wulgarnych żartów i brutalności.

Film ma scenarzystki i obsadzonego aktora w roli głównej, ale nadal nie ma reżysera. Raczej nie będzie nim twórca drugiej części David Leitch, który ma już angaż na cały 2021 roku i nie brał też udziału w wyborze scenarzystów. 

Czytaj też: Gry pokazujące pełnię możliwości PlayStation 5 pojawią się w 2022 roku

Pierwszy film o Deadpoolu wyreżyserował Tim Miller („Terminator: Mroczne przeznaczenie”). Produkcja okazała się wielkim sukcesem. „Deadpool” spodobał się widzom i krytykom oraz pozwolił Ryanowi Reynoldsowi znaleźć się w gronie najlepiej wynagradzanych aktorów świata. Film przy skromnym budżecie 58 mln dol. zarobił na całym świecie 780 mln dol. Druga część, przy niemal dwukrotnie wyższym budżecie, zarobiła podobną kwotę. Kontynuacja serii stanęła pod znakiem zapytania po zakupie studia Fox przez Disneya. Rozpoczęcie prac przy „trójce” z Reynoldsem w obsadzie oznacza, że stronom udało się dojść do porozumienia. 

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik