Serwis Amazon Prime Video przesuwa datę premiery filmu „Książę w Nowym Jorku 2”. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom film nie pojawi się jednak w tym roku.

„Książę w Nowym Jorku 2” – kiedy premiera?

Amazon zapłacił wytwórni Paramount Pictures za prawa do dystrybucji filmu ok. 125 mln dol. Paramount zdecydował się na taki ruch z powodu pandemii koronawirusa, przez którą „Książę w Nowym Jorku 2” nie mógłby liczyć na dużą frekwencję w kinach. Kontynuacja kinowego przeboju z lat 80. miała trafić do biblioteki serwisu w grudniu. Podjęto jednak decyzję o przesunięciu premiery na 5 marca 2021 roku. W drugiej części bohater o imieniu Akeem zostaje królem i dowiaduje się, że ma syna w USA, o którego istnieniu wcześniej nie wiedział. Postanawia ponownie wyruszyć do Ameryki. W głównych rolach wystąpili: Eddie Murphy, Vanessa Bell Calloway, James Earl Jones, Paul Bates, Wesley Snipes, Leslie Jones, Kiki Layne, Teyana Taylor, Rick Ross i Michael Blackso. Reżyserem jest Craig Brewer („Nazywam się Dolemite”), scenariusz napisał Kenya Barris („Shaft”). 

Czytaj też: Apple kupuje prawa do filmu o grze Tetris z Taronem Egertonem

Amazon Prime Video, podobnie jak Netflix oraz inne serwisy streamingowe, wypełniają lukę, jaka powstała w przemyśle filmowym po zamknięciu kin. Od kilku miesięcy filmy, które w „normalnym” czasie trafiałby na ekrany kin, są kupowane do dystrybucji przez platformy streamingowe. Netflix pokazał już m.in. produkcję przygodową „Enola Holmes”, „Proces siódemki z Chicago”, na premierę jeszcze czekają m.in. „Bruised” i „Cząstki kobiety”. HBO Max w USA pokaże „Wonder Woman 1984”. Apple TV+ latem udostępnił film „Misja Greyhound” i stale kupuje prawa do nowych tytułów oraz podpisuje umów z kolejnymi twórcami.

Hity filmowe w Amazon Prime

„Kolejny film o Boracie” okazał się jednym z największych hitów serwisu Amazon Prime Video. 15 stycznia do biblioteki tej platformy trafi „One Night in Miami” w reżyserii Reginy King, o którym już teraz mówi się, że to jeden z faworytów do wyścigu po Oscary. Disney+ we wrześniu pokazał „Mulan”, w święta Bożego Narodzenia udostępni nową animację Pixara „Co w duszy gra”. A to tylko kilka z tytułów, które w ostatnich miesiącach mogliśmy oglądać i jeszcze zobaczymy w streamingu zamiast w sali kinowej. 

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik