W ostatnich dniach do sieci trafiło wiele zwiastunów ciekawych produkcji m.in. filmu „Tom i Jerry”, nowej wersji „Ligi Sprawiedliwości” Zacka Snydera, produkcji Stevena Soderbergha z Meryl Streep, dokumentu o studiu Pixar, czy antologii „Erotica 2022”. 

„Tom i Jerry” na wielkim ekranie, jest zwiastun

21 kwietnia 2021 roku do kina trafi filmowa wersja przygód Toma i Jerry’ego, czyli rywalizujących ze sobą kota i myszy. Obie postaci będą animowane, ale oprócz nich na ekranie pojawią się także prawdziwi aktorzy m.in. Chloë Grace Moretz i Michael Peña. W filmie mysz Jerry zamieszka w najlepszym hotelu w Nowym Jorku. Tom zostanie zatrudniony, aby pozbyć się gryzonia przed wielkim ślubem, jaki ma odbyć się w budynku.

Meryl Streep w komedii „Niech gadają”

Serwis HBO Max udostępnił zwiastun komedii „Niech gadają” w reżyserii Stevena Soderbergha („Traffic”). W rolach głównych wystąpiły: Meryl Streep, Candice Bergen i Dianne Wiest. Streep (trzykrotna laureatka Oscara) gra pisarkę, która cierpi na kryzys twórczy. Postanawia wybrać się ze starymi przyjaciółmi w rejs ekskluzywnym liniowcem. Film pojawi się w HBO Max 10 grudnia.  W Polsce produkcje tego serwisu trafiają do HBO GO. 

„Bajer z Bel-Air” spotkanie po latach

Także HBO Max pokaże zapis specjalnego spotkania obsady sitcomu „Bajer z Bel-Air”. Premiera 19 listopada, a już wcześniej do sieci trafiła krótka zapowiedź. 

Polska antologia Netflixa „Erotica 2022”

25 listopada do biblioteki Netflixa trafi polska antologia filmowa „Erotica 2022”. Stworzyło ją pięć reżyserek: Olga Chajdas, Anna Jadowska, Katarzyna Adamik, Jagoda Szelc oraz Anna Kazejak. W obsadzie znalazły się m.in. Małgorzata Bela, Agnieszka Żulewska, Julian Świeżewski i Agata Buzek. 

Bruce Willis w filmie science fiction

Ostatni przedstawiciele ludzkości poszukują nowego domu poza Ziemią, którą spustoszyła plaga. Wśród nich m.in. Bruce Willis, Cody Kearsly, Rachel Nichols i Thomas Jane. Premiera filmu „Breach” 18 grudnia. W USA film trafi do wybranych kin i do cyfrowej dystrybucji. 

Opowieść o twórcach „Toy Story”

„Inside Pixar” to serial dokumentalny serwisu Disney+, który pokazuje ludzi pracujących w studiu odpowiedzialnym za powstanie słynnych filmów animowanych jak np. „W głowie się nie mieści” czy „Toy Story”. Serial ma pięć odcinków i już pojawił się w bibliotece Disney+. W Polsce będzie dostępny, gdy tylko serwis wreszcie się u nas pojawi, ale z pewnością jest to tytuł warty zapisania na listę „do obejrzenia”. 

„Lovers Rock” z antologii „Small Axe”

Amazon Prime Video pokazuje antologię pięciu filmów, do których scenariusz przygotował Steve McQueen („Głód”, „Zniewolony”). W ostatnich dniach zaprezentowany zwiastun części zatytułowanej „Lovers Rock”, w której w rolach głównych wystąpili Michael Ward i Amarah-Jae St. Aubyn. Premiera 27 listopada.

Nowa zapowiedź „Bastionu”

17 grudnia amerykańska platforma CBS All Access udostępni pierwszy odcinek serialu „Bastion” na podstawie powieści Stephena Kinga. Pisarz opisał w niej skutki działania nowoczesnej broni biologicznej. Jej użycie doprowadza do zagłady niemal całej ludzkości. „Zaczyna się niewinnie – od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem” – opisuje fabułę książki jej polski wydawca – wydawnictwo Albatros. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Whoopi Goldberg, Alexander Skarsgard, James Marsden, Greag Kinnear oraz Heather Graham. 

„Cząstki kobiety” trafi do Netflixa

Vanessa Kirby (Małgorzata w pierwszych dwóch sezonach „The Crown”) za rolę w tym filmie została nagrodzona na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Prawa do dystrybucji filmu „Cząstki kobiety” pozyskał Netflix. Produkcja pojawi się w bibliotece serwisu 7 stycznia. Jest to opowieść o kobiecie próbującej otrząsnąć się po stracie dziecka. 

Nowa wersja zapowiedzi „Ligi Sprawiedliwości”

 

Zack Snyder pokazał nowy zwiastun swojej wersji produkcji „Liga Sprawiedliwości”, która w przyszłym roku trafi do serwisu HBO Max. To właściwie poprawiony pierwszy trailer, z którego z powodu praw autorskich usunięto utwór „Hallelujah” Leonarda Cohena. W nowym zwiastunie można zobaczyć kilka nowych scen. „Zack Snyder’s Justice League” powstaje, bo domagali się tego fani, którym do gustu nie przypadła wersja Jossa Whedona. Ten reżyser zastąpił Zacka Snydera, który z powodów osobistych nie mógł dokończyć pracy na planie. Powstał ruch #releasethesnydercut. Domagano się od wytwórni Warner Bros. wypuszczenia reżyserskiej wersji filmu Snydera. Pomysł dostał zielone światło, a twórca od kilku miesięcy pracuje nad swoją autorską wersją. 

Nowa wersja „Ojca chrzestnego III”

Trzecia część „Ojca chrzestnego” uchodzi za najsłabszą z całej trylogii. Być może dlatego jej reżyser Francis Ford Coppola zdecydował się przemontować film. Produkcja w odświeżonej wersji trafi 4 grudnia do kin, a kilka później także do serwisów streamingowych i na płyty Blu-ray. Film opowiada o ostatnich latach życia Michaela Corleone, który nieustannie zmaga się ze swoją przeszłością. Na dodatek jego miejsce próbuje zająć bratanek Vincent Mancini, który jest równie bezwzględny i wyrachowany jak Michael w przeszłości. Nowa wersja ma trafić do dystrybucji pod tytułem „Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone”. Francis Ford Coppola tłumaczy, że jest to forma uznania dla Mario Puzo, który napisał literacki pierwowzór i scenariusze do całej filmowej trylogii. Na potrzeby nowej wersji filmu reżyser stworzył nowy początek i nowe zakończenie, przebudował kilka scen i ujęć oraz zmienił podkład muzyczny. 

Czytaj też: Film „Indiana Jones 5” ma ustaloną datę rozpoczęcia zdjęć

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik