Po śmierci Chadwicka Bosemana nadal nie wybrano aktora, który wystąpiłby w głównej roli w filmie „Czarna Pantera 2”. Pojawiła się nawet propozycja, aby użyć cyfrowego wizerunku Bosemana. Do tego pomysłu odniosła się producentka filmu.

„Czarna Pantera 2” – kto zagra w roli głównej?

43-letni aktor zmarł 28 sierpnia w Los Angeles. Od 2016 roku walczył z rakiem okrężnicy. W tym czasie występował w filmach i nie informował o swoim stanie zdrowia. Popularność zdobył dzięki roli Czarnej Pantery. W 2014 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Marvel Cinematic Universe i wystąpił w filmach: „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, „Czarna Pantera”, „Avengers: Wojna bez granic” i „Avengers: koniec gry”. 18 grudnia do biblioteki Netflixa trafi ostatni film z jego udziałem – „Ma Rainey: Matka bluesa”. 

Boseman nie powiedział nic o swojej chorobie twórcom filmu „Czarna Pantera”. Disney ma teraz problem, bo wytwórnia planowała rozpocząć realizację drugiej części filmu na początku 2021 roku. Premierę wstępnie zaplanowano na maj 2022 roku, ale śmierć Bosemana i pandemia koronawirusa mogą pokrzyżować te plany.

Czytaj też: Fani nie chcą, aby inny aktor zastąpił Chadwicka Bosemana w „Czarna Pantera 2”

Część fanów zaapelowała do wchodzącego w skład koncernu Disneya Marvel Studios, aby nie szukać nowego aktora do zagrania tej roli. Jednym z pomysłów na zastąpienie Bosemana było użycie cyfrowego wizerunku zmarłego aktora. Ta propozycja nie spodobała się jednak Victorii Alonso, jednej z producentek filmu. 

Chadwick jest tylko jeden i nie ma go już z nami. Nasz król, niestety, zmarł w prawdziwym życiu, i teraz potrzebujemy trochę czasu, żeby zdecydować, jak uhonorować to, co się stało i powrócić do tej opowieści.

Reżyserem i scenarzystą filmu „Czarna Pantera 2” będzie Ryan Coogler, który pracował także przy pierwszej części. Przed twórcami trudne zadanie nie tylko stworzenia wiarygodnej opowieści bez Bosemana, ale też zastąpienia go innym aktorem lub wprowadzeniem nowych wątków.

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Czwarta seria już jest, ale kiedy pojawi się piąty sezon „The Crown”?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik