ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
netflix książka

Do sprzedaży trafiła książka „Gdy regułą jest brak reguł: Netflix i filozofia przemiany”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Jakie zasady panują w Netflixie? Czy jest to korporacja inna niż wszystkie? O tym opowiada książka, która w czwartek pojawiła się na polskim rynku.

CEO Netflixa napisał książkę o filozofii giganta streamingu

Książka „Gdy regułą jest brak reguł: Netflix i filozofia przemiany” powstała na podstawie setek wywiadów z obecnymi i byłymi pracownikami Netflixa z całego świata. Swoimi doświadczeniami podzielił się m.in. Reed Hastings, czyli CEO Netflixa. Wraz z Erin Meyer, która jest ekspertką od kultur korporacyjnych, opowiedzieli, jak powstała radykalna filozofia największego serwisu streamingowego na świecie

Czytaj też: David Fincher podpisał wieloletnią umowę na wyłączność z Netflixem

W książce opisano standardy prowadzenia firmy, które wprowadził Reed Hastings. W Netflixie stawia się  ludzi ponad procesami, innowacyjność ponad efektownością, a pracownicy mają szerokie pole do działania. Nie ma polityki urlopowej czy limitów wydatków służbowych. Zatrudnia się przede wszystkim ekspertów, którzy nie boją się wyrażać szczerych opinii, nawet jeśli nie są one zgodne z założeniami przełożonych. W firmie obowiązuje hasło: „niezależność i odpowiedzialność”. W książce podkreślono, że kiedy Hastings i jego zespół po raz pierwszy opracowali te zasady, to nikt nie umiał przewidzieć ich efektów. 

Czytaj też: Serial z Arnoldem Schwarzeneggerem trafi do biblioteki Netflixa

Reed Hastings w 1997 współtworzył Netflixa, a od 1999 roku jest prezesem firmy i jej dyrektorem generalnym. Obecnie Netflix ma 195 mln klientów w 190 krajach na całym świecie. Serwis cały czas się zmienia. We Francji trwają testy usługi Netflix Direct, która przypomina telewizję linearną, gdzie programy poukładane są w ramówce i każdy rozpoczyna się o ustalonej wcześniej godzinie. Gigant streamingowy ciągle poszukuje rozwiązań, które skrócą użytkownikom czas między włączeniem aplikacji a rozpoczęciem oglądania treści. Netflix stale inwestuje też w produkcję i kupno praw do nowych filmów i seriali. 

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: Apple TV na PlayStation 4 i PlayStation 5 – nowa aplikacja VOD wylądowała na konsolach

Sprawdź najnowsze wpisy