Powstaje nowa wersja filmu „Król Skorpion”, który jest spin-offem serii „Mumia”. W realizację zaangażował się Dwayne Johnson. 

Będzie nowy „Król Skorpion”

Popularny „The Rock” będzie jednym z producentów filmu. Johnson tym razem nie wystąpi w roli, która przyniosła mu międzynarodową sławę. Aktor ma już zarezerwowane terminy do 2022 roku. Studio Universal będzie szukało nowego Króla Skorpiona oraz reżysera filmu. Serwis Deadline podaje, że choć „The Rock” nie wystąpi w roli głównej, to może zagrać epizod. Oryginalny film z 2002 roku opowiada o pustynnym wojowniku, który walczy przeciwko armii, która niszczy jego ojczyznę. Nowa wersja opowieści ma rozgrywać się w czasach współczesnych. Scenariusz napisze Jonathan Herman („Straight Outta Compton”). 

Król Skorpion to szczególna postać dla Johnsona. Wcielając się w tego bohatera w filmie „Mumia Powraca” z 2001 roku, zadebiutował na wielkim ekranie. Wytwórnia była tak zadowolona z jego występu oraz odbioru wśród widzów, że podjęto decyzję o realizacji spin-offu, który skupił się na tej postaci. Dzięki temu Johnson stał się gwiazdą i dziś jest jednym z najlepiej wynagradzanych aktorów. 

Czytaj też: Serial „Young Rock” o życiu Dwayne’a Johnsona ma już obsadę

Kilka tygodni temu ruszyła produkcja serialu opartego na życiu Dwayne’a Johnsona. „Young Rock”  powstaje dla NBC i będzie 11-odcinkowym serialem komediowym. Scenariusz produkcji inspirowany jest pełnymi wydarzeń dzieciństwem i młodością przyszłego wrestlera i aktora. „The Rock” porównuje swoją historię do losów tytułowego „Forresta Gumpa” z oscarowego filmu Roberta Zemeckisa z Tomem Hanksem w roli głównej. Johnson jest również producentem wykonawczym serialu „Young Rock”. Ma także pojawić się w każdym odcinku. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Czytaj też: Nowe zwiastuny: „Mosul”, „Pennyworth”, „Happiest Season”

„The Rock” w przeszłości grał m.in. w futbol amerykański i uprawiał wrestling. Po występie w filmie „Mumia Powraca” regularnie otrzymywał kolejne propozycje występów na wielkim ekranie. Zagrał m.in. w takich filmach jak seria „Szybcy i wściekli”, „San Andreas”, „Gracze” oraz „Sztanga i cash”. 

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik