Konrad Niewolski zapowiadał, że jego nowy film nie trafi do kin. Premiera produkcji pt. „Asymetria” już w listopadzie na nowej platformie wideo.

Niewolski kręcił w trakcie pandemii. „To tylko bzdury i panika”

Zdjęcia do filmu realizowano m.in. w marcu, gdy obowiązywały surowe obostrzenia i plany filmowe powinny być zamknięte. Reżyser Konrad Niewolski skomentował wówczas, że pandemia koronawirusa to tylko „bzdury i panika” i zamierza pracować na planie do końca maja. W innym poście na Facebooku pisał o „koronapanice” i porównał sytuację do wybuchu paniki po słuchowisku „Wojna światów” w latach 30. XX wieku w USA. Podkreślał, że za kręcenie filmu krytykują go „zazdrośni bezrobotni filmowcy”. Zareagowała wówczas Gildia Reżyserów Polskich, która zarekomendowała natychmiastowe przerwanie prac na planie. 

Pod koniec września Niewolski poszedł jeszcze dalej. Na Instagramie poinformował, że nie chce, aby ktokolwiek musiał oglądać jego film w maseczce, bo uważa to za „poniżające”. „Nie chcę, żebyście, k***a, musieli siedzieć jak barany w maseczkach” – podkreślił. W mediach społecznościowych zamieścił grafikę z hasłem #tylko świnie siedzą w masce w kinie. To bardzo niefortunne nawiązanie do tytułu artykułu „Tylko świnie siedzą w kinie”, który w czasie II wojny światowej ukazał się w polskiej prasie podziemnej. Film uznawano wówczas za element propagandy niemieckiego okupanta i piętnowano wszystkich, którzy w tamtym czasie zdecydowali się wybrać rozrywkę w kinie. 

Kiedy premiera filmu „Asymetria”?

Przed tygodniem rząd zamknął kina, premiery polskich filmów przeniesiono na nieokreśloną przyszłość, więc produkcja Niewolskiego trafi do dystrybucji bez większej konkurencji ze strony innych rodzimych tytułów. „Asymetria” będzie dostępna od 13 listopada na nowej platformie 22Bit.tv. Na razie brak informacji o cenie i warunkach dostępu do filmu.

Czytaj też: Drugi sezon Wiedźmina pojawi się później – ekipa zwija się z planu

Reżyser podkreśla, że  „Asymetria” nie będzie kontynuacją wyreżyserowanej przez niego „Symetrii” z 2003 roku. W obsadzie nowego filmu Niewolskiego znaleźli się m.in. Mikołaj Roznerski, Dariusz Biskupski, Andrzej Andrzejewski, raper Popek, Piotr Fronczewski, Jan Frycz, Danuta Stenka, Paulina Szostak i Grażyna Szapołowska. 

Źródło: Facebook.com/Konrad Niewolski

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik