Szef kuchni Andrea Camastra będzie gościem specjalnym programu „MasterChef” w TVN, w którym przygotuje dania w piekarniku Samsung Dual Cook Flex™. 

Szef kuchni i piekarnik Samsunga w programie „MasterChef”

Camasatra trafił na listę 100 najlepszych szefów kuchni świata prestiżowego magazynu „LeChef”. Jest pasjonatem i odkrywcą smaków. Stworzył metodę kulinarną note by note, która polega na chemicznym wyodrębnieniu smakowej i zapachowej esencji z konkretnych składników. Pracował w renomowanych restauracjach w Paryżu, Luksemburgu czy Newcastle. Otrzymał też prestiżowe tytuły Chef of The Year North England, Chef of the Future 2015 oraz Szef Jutra Gault&Millau 2015. Obecnie jest szefem kuchni jednej z warszawskich restauracji, która pod jego wodzą w 2016 roku, jako druga w Polsce, zdobyła Gwiazdkę Michelin

W programie „MasterChef” Andrea Camastra przygotuje dania w piekarniku Samsung Dual Cook Flex™. Jak informuje producent, zaletą urządzenia jest jego konstrukcja, która pozwala na pieczenie dwóch potraw jednocześnie. Specjalny separator umożliwia pieczenie w tym samym czasie np. ryby i sernika, w dwóch różnych trybach i temperaturach bez ryzyka, że zapachy będą się przenikać. Pozwala to oszczędzić sporo czasu i energii, którą musielibyśmy zużyć, jeżeli piekarnik musiałby pracować dwa razy dłużej. 

Czytaj też: Samsung W21 5G oficjalnie, czyli taki Z Fold2, ale w wydaniu premium

Samsung Dual Cook Flex™ ma też dzielone drzwi Flex Door, które pozwalają na otwarcie tylko górnej części urządzenia, pozostawiając dolną komorę szczelnie zamkniętą. Dzięki temu w trakcie gotowania można doglądać dania, które pieką się na pierwszym poziomie bez ingerencji w drugą, dolną strefę pieczenia. To szczególnie istotne, gdy jednocześnie pieczemy np. pieczeń wymagającą podlewania i ciasto, które jest wrażliwe na zmianę temperatury i potrzebuje dłuższego czasu pieczenia.

Czytaj też: Wielka przebudowa Galaxy Store – Samsung zmienia założenia swojego sklepu z aplikacjami

Jak piekarnik obsługuje mistrz kuchni, będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę w TVN. Początek programu „MasterChef” o godz. 20. 

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik