Kolejne duże hollywoodzkie produkcje nie pojawią się w tym roku w kinach. Przesunięto premiery filmów „Free Guy” i ”Śmierć na Nilu”, które miały trafić na ekrany w grudniu. 

„Free Guy”, „Śmierć na Nilu” i polskie premiery poza harmonogramem na 2020 rok

Pandemia koronawirusa pustoszy rynek kinowy. W Polsce od soboty do 29 listopada nie będą mogły odbywać się seanse. Kina będą też zamknięte w wielu krajach zachodniej Europy i w kluczowych dla branży miastach USA, czyli w Nowym Jorku i Los Angeles. Nic dziwnego, że wytwórnie przesuwają premiery filmów, które mogły liczyć na spore przychody w kinowych kasach. 

Disney i 20th Century Studios ogłosiły, że filmy „Free Guy” i ”Śmierć na Nilu” nie trafią w tym roku na ekrany. „Free Guy” miał pojawić się w kinach 11 grudnia, po tym, jak premierę tego tytułu przełożono z lipca. Film z Ryanem Reynoldsem w roli głównej opowiada o mężczyźnie, który uświadamia sobie, że jest fikcyjnym bohaterem gry wideo. Natomiast ”Śmierć na Nilu” to adaptacja powieści Agathy Christie, którą mieliśmy oglądać w kinach od 18 grudnia. Film w gwiazdorskiej obsadzie (Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Annette Bening) to opowieść o dochodzeniu w sprawie morderstwa młodej milionerki dokonanego w trakcie rejsu po Nilu. 

Czytaj też: Christopher Nolan jest bardzo zadowolony z wyniku kasowego filmu „Tenet”

Nie podano nowych terminów premier obu filmów. W kalendarzu premier ciągle widnieje „Wonder Woman 1984”, ale najpewniej w najbliższych dniach Disney ogłosi, że ten tytuł nie pojawi się na ekranach 25 grudnia. Wcześniej z tegorocznego kalendarza premier, oprócz dużych hollywoodzkich produkcji, wypadły też polskie filmy jak „Listy do M. 4”, „Magnezja”, czy „Small World”. Obecnie premiery można oglądać m.in. w nielicznych kinach samochodowych, ale też za pośrednictwem serwisów online jak np. Mojeekino.pl. Do sieci przeniosły się też festiwale filmowe. Od czwartku można oglądać w internecie produkcje w ramach połączonych festiwali Nowe Horyzonty i American Film Festival. W ten sposób będą też dostępne filmy z EnergaCamerimage (14-21 listopada), czy festiwalu w Gdyni (8-12 grudnia)

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik