Premiera serialu kryminalnego „Żywioły Saszy – Ogień” już w listopadzie w serwisie Player.pl. W ekranizacji książki Katarzyny Bondy w roli głównej wystąpi Magdalena Boczarska. 

Kiedy premiera serialu „Żywioły Saszy – Ogień”?

„Żywioły Saszy – Ogień” Player.pl

Zdjęcia do serialu ruszyły na początku sierpnia i realizowano je głównie w Łodzi. Zakończyły się w połowie października. Scenariusz powstał na podstawie książki „Lampiony” autorstwa Katarzyny Bondy. Serial będzie składał się z siedmiu odcinków. Jego główną bohaterką jest profilerka kryminalna Sasza Załuska, która po siedmiu latach studiów i pracy w Wielkiej Brytanii wraca do Polski. Otrzymuje zadanie odnalezienia sprawcy podpaleń budynków w Łodzi. Zmaga się też ze swoją tajemnicą sprzed lat i problemami osobistymi. Śledztwo okazuje się wyjątkowo skomplikowane. Na dodatek przełożeni i współpracownicy Saszy wątpią w jej umiejętności. 

W tytułowej roli wystąpi Magdalena Boczarska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”). Poza tym w obsadzie znaleźli się: Mirosław Haniszewski („Jestem mordercą”), Marcin Czarnik („Artyści”), Piotr Cyrwus („Fanatyk”), Arkadiusz Jakubik („Wołyń”), Andrzej Konopka („Znaki”), Jerzy Trela („Ziarno prawdy”), Aleksandra Konieczna („Ostatnia rodzina”), Krzysztof Dracz („Artyści”), Piotr Srebrowski („Gwiazdy”), Erika Karkuszewska („Aż po sufit!”) oraz Mikołaj Woubishet („Afonia i pszczoły”). Reżyserem jest Kristoffer Rus. Scenariusz na podstawie powieści Bondy napisali Dana Łukasińska i Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Za zdjęcia odpowiada Karina Kleszczewska, za scenografię Aleksandra Kierzkowska, a za kostiumy – Barbara Łagowska. 

Czytaj też: Król i królowa będą rządzić na ekranach. Oto najciekawsze seriale listopada

Pierwszy odcinek serialu będzie dostępny od 17 listopada w płatnej ofercie serwisu Player.pl. Kolejne odcinki będą pojawiały się w tygodniowych odstępach. W dniu premiery drugiego odcinka (24 listopada) pierwszy zostanie udostępniony bezpłatnie. Jeżeli produkcja „Żywioły Saszy – Ogień” zostanie dobrze przyjęta, to być może powstaną kolejne części. Książkowy cykl autorstwa Katarzyny Bondy składa się z czterech tomów. Pozostałe to: „Pochłaniacz”, „Okularnik” i „Czerwony pająk”. 

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: Na rynku pojawił się dekoder Canal+ Box 4K z Android TV

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik