Do sieci trafił zwiastun filmu „Stardust”, w którym Johnny Flynn wcielił się w Davida Bowiego. 

Jest zwiastun filmu „Stardust”. David Bowie zanim stał się gwiazdą

„Stardust” to film biograficzny w reżyserii Gabriela Range’a („Zabić prezydenta”). Produkcja opowiada o momentach z życia Davida Bowiego zanim stał się on światową gwiazdową popkultury. W słynnego muzyka wcielił się Johnny Flynn, znany z ról w takich filmach jak „Emma” czy „Pod ciemnymi gwiazdami”. „Stardust” przedstawia pierwszą trasę koncertową Bowiego po Stanach Zjednoczonych, kiedy powstało legendarnego alter ego muzyka, czyli Ziggy Stardust. Akcja filmu rozgrywa się w 1971 roku, gdy Bowie miał 24-letni i wielki przełom w jego karierze miał dopiero nadejść. Oprócz Flynna w obsadzie „Stardust” znaleźli się także Marc Maron („Joker”) jako Ron Oberman i Jena Malone (seria „Igrzyska śmierci”) jako Angie. Autorami scenariusza są reżyser Gabriel Range oraz Christopher Bell. W Stanach Zjednoczonych film ma trafić do dystrybucji kinowej i na platformy streamingowe 25 listopada. Na razie brak informacji, czy „Stardust” trafi do Polski. 

Byli już Freddie Mercury i Elton John. Teraz Bowie doczekał się biografii

„Stardust” to kolejna filmowa biografia gwiazdy muzyki, którą nakręcono w ostatnich latach. Największy sukces odniosła produkcja „Bohemian Rhapsody” z 2018 roku. W postać Freddiego Mercury’ego wcielił się Remi Malek. Film nagrodzono czterema Oscarami – za najlepszy montaż, montaż dźwięku, dźwięk i dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Rok później na ekrany kin trafił „Rocketman” opowiadający o życiu Eltona Johna, którego zagrał Taron Egerton.

Czytaj też: Netflix zamówił trzeci sezon serialu „Narcos: Meksyk”. Będzie zmiana w obsadzie

David Bowie był nie tylko piosenkarzem, ale też m.in. autorem tekstów, producentem muzycznym i aktorem. Wystąpił w takich filmach jak „Człowiek, który spadł na ziemię”, „Ostatnie kuszenie Chrystusa” oraz „Prestiż”. Zmarł w 2016 roku w wieku 69 lat.  

Źródło: IndieWire.com

Czytaj też: Kiedy „Tomb Raider 2” trafi do kin? Na pewno nie w przyszłym roku

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik