Serial Netflixa „Narcos: Meksyk” powróci z trzecim sezonem. Nie zobaczymy w nim Diego Luny, który wcielił się w bossa kartelu Félixa Gallardo.

Zaczęło się w Kolumbii od opowieści o Pablu Escobarze

„Narcos: Meksyk” jest spin-offem serialu „Narcos”, który przez trzy sezony opowiadał o kolumbijskich baronach narkotykowych z Medellín oraz Cali. Głównym bohaterem dwóch pierwszych serii był słynny Pablo Escobar. Trzeci sezon skupia się na walce amerykańskiego wydziału narkotykowego z kartelem z Cali. Była to na tyle udana produkcja, że Netflix postanowił zamówić kolejną i tak powstał spin-off zatytułowany „Narcos: Meksyk”. Jego pierwszy sezon miał premierę 16 listopada 2018 roku. Drugi pojawił się 13 lutego 2020 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. Diego Luna i Michael Peña.

Trzeci sezon „Narcos: Meksyk” bez Diego Luny

W obsadzie trzeciej serii zabraknie wspomnianego Luny, który ma zagrać w „Rogue One”, serialu Disney+ w świecie „Gwiezdnych wojen” będącym obecnie na etapie przedprodukcji. Zmieni się także showrunner „Narcos: Meksyk”. Od pierwszego „kolumbijskiego” sezonu tę funkcję pełnił Eric Newman. Zastąpi go w tej Carlo Bernard, ale Newman zachowa stanowisko producenta wykonawczego. Reżyserem dwóch pierwszych odcinków nowego sezonu będzie Wagner Moura, który wystąpił w tym serialu w roli Pablo Escobara. 

Czytaj też: Kiedy „Tomb Raider 2” trafi do kin? Na pewno nie w przyszłym roku

Uwaga, spoilery! Akcja trzeciego sezonu „Narcos: Meksyk” ma toczyć się w latach 90., gdy rozpoczęła się globalizacja branży narkotykowej oraz wojna po rozpadzie imperium Félixa Gallardo. Nowe niezależne kartele walczą o przetrwanie politycznych wstrząsów i eskalacji przemocy. Pojawia się też nowe pokolenie meksykańskich bossów. 

Czytaj też: Netflix podał tytuł i pokazał zdjęcia produkcji anime z serii „Pacific Rim”

W obsadzie trzeciej serii znajdą się Scoot McNairy, José Maria Yazpik, Alberto Ammann, Alfonso Dosal, Mayra Hermosillo, Matt Letscher, Manuel Masalva, Alejandro Edda i Gorka Lasaosa. Oprócz Moury, za reżyserię będą odpowiadać też Andrés Baiz, Alejandra Marquez, Luis Ortega i Amat Escalante. 

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik