Kultowa produkcja „Power Rangers” powróci jako film, który ma być początkiem całego uniwersum. W jego skład mają wejść kolejne filmy oraz seriale.

W latach 90. to był kultowy serial. Czy uda się powtórzyć ten sukces?

Firmy Hasbro i eOne, które posiadają prawa do marki „Power Rangers” podpisały umowę na przygotowanie scenariusza do filmu kinowego, który ma być oparty na serialu sprzed ponad 20 lat. Pierwszy sezon „Power Rangers” miał premierę w 1993 roku. Łącznie powstało kilkanaście serii, wyprodukowanych głównie Saban Entertaiment. Przez pewien czas kolejne sezony „Power Rangers” tworzyła wytwórnia The Walt Disney Company. Okres świetności tej produkcji to lata 90. W Polsce serial emitowany był przez kilka stacji, ale największą widownię gromadził w Polsacie i na Fox Kids. Jego bohaterami była grupa nastolatków, którzy walczyli z kosmicznymi siłami zła. Obecnie wiele produkcji ze świata „Powers Rangers” dostępnych jest na Netflixie.

Film „Power Rangers” ma już scenarzystę i reżysera

Oprócz serialu telewizyjnego powstały też trzy filmy pełnometrażowe:  „Power Rangers” z 1995 roku, „Power Rangers Turbo” z 1997 roku i „Power Rangers” z 2017 roku. Ostatnia z tych produkcji okazała się klapą. Film nie spodobał się widzom i krytykom. Przy budżecie ok. 100 mln dol. zarobił niewiele ponad 140 mln dol. Planowane uniwersum nie będzie związane w żaden sposób z tym tytułem.

Czytaj też: Netflix podał tytuł i pokazał zdjęcia produkcji anime z serii „Pacific Rim”

Reżyserem ma być Jonathan Entwistle, który w ostatnich latach pracował przy realizacji seriali  „The End of the F***ing World” i „To nie jest OK”. Scenariusz przygotuje Bryan Edward Hill, który jest wyjątkowo płodnym twórcą. Pracuje w filmie, telewizji i w komiksach. Jest autorem scenariusza do filmu „Mechanik: Czas zemsty” z 2005 roku oraz seriali: „Ash kontra martwe zło” oraz „Titans”.  Stworzył też komiksy dla Marvela, DC, Top Cow, Boom i Vertigo. 

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Disney znalazł kandydata do głównej roli w serialu „Moon Knight”

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Pązik