kiedy tomb raider 2

Kiedy „Tomb Raider 2” trafi do kin? Na pewno nie w przyszłym roku

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

Film „Tomb Raider 2” oficjalnie nie pojawi się w marcu 2021 roku i nie wiadomo, kiedy może trafić na ekrany. 

Alicia Vikander w roli Lary Croft zastąpiła Angelinę Jolie

Pierwsze kinowe ekranizacje tej serii gier pojawiły się na początku poprzedniej dekady. W „Lara Croft: Tomb Raider” z 2001 roku i w „Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia” z 2003 roku w postać poszukującej przygód archeolożki wcieliła się Angelina Jolie. Na kolejną ekranizację fani musieli czekać aż 15 lat. W 2018 roku w tytułowej roli pojawiła się szwedzka aktorka Alicia Vikander, laureatka Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Dziewczyna z portretu”. Restart serii okazał się umiarkowanym sukcesem, ponieważ mimo mieszanych recenzji przyniósł na całym świecie 275 mln dol. przychodu. Zakończeniu filmu zatytułowanego po prostu „Tomb Raider” zostawiło otwarte drzwi dla kontynuacji. 

Koronawirus zakłócił pracę nad „Tomb Raider 2” i trudno powiedzieć, kiedy aktorzy wejdą na plan 

Wytwórnia MGM zapowiadała premierę drugiego filmu z Vikander w roli głównej na 19 marca 2021 roku. Na reżysera wybrano Bena Wheatley’a, który ma w swoim dorobku takie tytuły jak „High-Rise”, „Free Fire”, czy „Rebeka”. Ta ostatnia z wymienionych produkcji pojawiła się przed kilkoma dniami w bibliotece Netflixa. Wheatley nie zdążył jednak jeszcze wejść na plan „Tomb Raider 2”. Zapowiedzi dotyczące premiery na początku przyszłego roku pojawiły się na długo przed wybuchem pandemii koronawirusa. Okazało się, że COVID-19 znacząco wpłynął na realizację filmu. 

Czytaj też: Netflix zrealizuje kilka produkcji w świecie „Assassin’s Creed”

MGM oficjalnie przesunęło premierę „Tomb Raider 2” na nieokreślony termin. Prace na planie jeszcze się nie rozpoczęły i nie wyznaczono nawet daty rozpoczęcia produkcji. To oznacza, że w najbardziej optymistycznym wariancie premiera filmu będzie mieć roczne opóźnienie. Z drugiej strony, twórcy będą mieli więcej czasu na dopracowanie scenariusza, który zwykle był jednym z najsłabszych elementów dotychczasowych ekranizacji tej serii gier. 

Źródło: Screenrant.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy