ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
small world premiera

Premiera „Small World” przesunięta, końcówka roku bez polskich filmów w kinach

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Patryk Vega nie przyciągnie już widzów do kin w tym roku. Premiera jego filmu „Small World” została przesunięta. Wcześniej z kalendarza wypadły inne większe polskie produkcje. W ostatnich tygodniach 2020 roku na ekranach kin (o ile będą otwarte) będą wyświetlane głównie zagraniczne produkcje.

Na tłumy w kinach nie ma już co liczyć

Twórcy i dystrybutorzy stracili nadzieję, że w tym roku uda się ściągnąć widzów do polskich kin. Obiecujące wyniki filmów „Pętla” Patryka Vegi i „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka to jedynie chlubne wyjątki w czasie pandemii. Obie produkcje ściągnęły do kin ponad pół miliona widzów („25 lat niewinności” prawie 700 tys.), ale już październikowe premiery radzą sobie znacznie gorzej. Na film „Banksterzy” w weekend otwarcia poszło nieco ponad 30 tys. osób. Na dodatek cały kraj znalazł się w czerwonej strefie i na salach kinowych może być zajętych maksymalnie 25 proc. miejsc. Coraz częściej słychać pogłoski o całkowitym lockdownie, który może mieć opłakane skutki dla branży kinowej.  

Vega przekłada ostatni, premiera „Small World” dopiero za kilka miesięcy

Przez ostatni tydzień docierały informacje o nowych datach premier kolejnych polskich filmów. „Listy do M. 4” miały pojawić się na ekranach kin 4 listopada. Twórcy poinformowali, że premiera została przełożona na późniejszy termin, o którym poinformują, gdy zapadnie decyzja. W kinach nie zobaczymy też w najbliższym czasie „Magnezji” w reżyserii Macieja Bochniaka. Oryginalna produkcja w ciekawej obsadzie miała pojawić się na ekranach 20 listopada. Film dostępny jest na festiwalach, które także przeszły przede wszystkim na tryb online. 

Trzeciego filmu w 2020 roku na ekrany nie wprowadzi Patryk Vega. Oprócz wspomnianej ”Pętli”, na wielkim ekranie pojawił się też „Bad Boy”.  Jego „Small World” miał mieć premierę 4 grudnia. Tak się jednak nie stanie i film ma pojawić się w kinach 9 kwietnia. To ostatnia z polskich produkcji, które były w kalendarzu premier na 2020 rok. Ile poczekamy na kolejny polski film wyświetlany w kinach?

Źródło: Facebook, NaEkranie.pl, Boxoffice-bozg.pl

Czytaj też: Kolejny cios dla kin. Premiera filmu „Czarna Wdowa” przesunięta

Sprawdź najnowsze wpisy