Canal+ giełda

Canal+ idzie na giełdę, TVN Media i Liberty Global chcą sprzedać swoje udziały

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

Canal+ Polska ogłosił zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta publiczna obejmie akcje, które mają mniejszościowi akcjonariusze TVN Media i Liberty Global.

Co się zmieni, gdy Canal+ wejdzie na giełdę?

Giełda

Oferta publiczna obejmie wyłącznie istniejące akcje, które mają dwaj akcjonariusze. „TVN Media i Liberty Global zamierzają spieniężyć swoje dotychczasowe pakiety akcji i umożliwić spółce pozyskanie nowych długoterminowych inwestorów zarówno z Polski, jak i z innych krajów” – podano w komunikacie.

Czytaj też: VOD Canal+ – nowa usługa wystartowała w Polsce. Ile kosztuje i co oferuje?

W dłuższej perspektywie będzie to najpewniej oznaczać zmiany na rynku serwisów streamingowych w Polsce. Po wprowadzeniu pod koniec maja usługi Canal+ telewizja przez internet kanały premium tego nadawcy nadal są dostępne w ofercie Player.pl, gdzie paradoksalnie dostęp do pełnego pakietu jest o wiele tańszy. Ponadto Polsat i Discovery (właściciel TVN) planują uruchomienie wspólnej oferty streamingowej. Sprzedaż akcji w Canal+ przez TVN zapowiada przetasowania w ofertach serwisów subskrypcyjnych. 

Okazja dla inwestorów, którzy dostrzegają popyt na usługi rozrywkowe

Obecnie największymi akcjonariuszami C+ są: Groupe Canal+ (ok. 51 proc. akcji), TVN Media (ok. 32 proc.) oraz Liberty Global (17 proc.). Groupe Canal+ nie planuje sprzedaży akcji w ramach oferty. Edyta Sadowska, prezes Canal+Polska powiedziała:

Oferta stanowić będzie okazję zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych inwestorów do zainwestowania w Canal+ Polska. Spodziewamy się, że wraz z dalszym rozwojem polskiej gospodarki i rosnącym popytem na usługi rozrywkowe wśród gospodarstw domowych rosnąć będzie również zapotrzebowanie na usługi płatnej telewizji z segmentu premium.

Canal+ zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie swoich akcji do obrotu na rynku podstawowym GPW w Warszawie. Jednym z warunków przeprowadzenia oferty jest uzyskanie wszystkich stosownych zgód ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka ma już zgodę przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT).   

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj też: Canal+ przedstawia zwiastun i podaje datę premiery serialu „Król”

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy