Jared Leto powróci do roli Jokera w produkcji „Liga Sprawiedliwości”, którą dla HBO Max przygotowuje Zack Snyder. Premiera planowana jest na 2021 roku. 

Jared Leto w „Lidze Sprawiedliwości”, choć „Legion samobójców” okazał się klapą

Heath Ledger i Joaquin Phoenix zostali nagrodzeni Oscarem za role Jokera, a interpretacja tej postaci w wykonaniu Jacka Nicholsona również zapisała się w historii kina. Natomiast o występie Jareda Leto widzowie woleliby chyba jak najszybciej zapomnieć. W roli Jokera pojawił się w filmie „Legion samobójców”, który zebrał miażdżące oceny krytyków i fanów DC, podobnie jak gra Leto. Wydawało się, że laureat Oscara za drugoplanową rolę w „Witaj w klubie” nie powróci już do postaci Jokera. Zwłaszcza po sukcesie filmu z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Tymczasem Leto weźmie udział w dokrętkach do reżyserskiej wersji filmu „Liga Sprawiedliwości”. 

Zack Snyder miał zmontować wersję reżyserską, a przygotowuje nowy film

Joker nie pojawił się w wersji „Ligi Sprawiedliwości”, która trafiła do kin w 2017 roku. Przypomnijmy, że wówczas film dokończył Joss Whedon, ponieważ Zack Snyder musiał opuścić plan z powodów osobistych. Po trzech latach Snyder namówił wytwórnię Warner Bros.do przygotowania reżyserskiej wersji tej produkcji. Twórca miał przygotować dla serwisu HBO Max film zawierający sceny niewykorzystane przez Whedona. 

Wersja reżyserska Snydera co jakiś czas się rozrasta. Najpierw do rozmiarów liczącego cztery godzinne odcinki miniserialu, następnie zapowiedziano kosztujące ok. 70 mln dol. dokrętki, a teraz poinformowano o dodatkowych zdjęciach z udziałem Leto. Oprócz niego w dokrętkach biorą też udział Ben Affleck, Ray Fisher i Amber Heard. Sensowność tych działań budzi ogromne wątpliwości. Powstaje kosztowna produkcja, która ma niewielkie szanse, aby się zwrócić. Jeżeli pandemia na to pozwoli, to przyszłym roku do kin i do streamingu trafi kilkanaście tytułów z superbohaterami, które mogą przyćmić poprawianą przez Snydera wersję nieudanego filmu sprzed trzech lat.

Źródło: Hollywoodreporter.com

Czytaj też: Jest zwiastun „Justice League” Snyder Cut i inne zapowiedzi ze świata DC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik