Nie jeden, a dwa odcinki specjalne serialu „Euforia” pojawią się w HBO. Premiera pierwszego z nich już w grudniu.

Wielki hit powraca. Na razie w małej dawce

„Euforia” to jeden z największych przebojów HBO w ostatnich latach. Pierwszy sezon, który pojawił się latem 2019 roku, wzbudził wiele kontrowersji. Serial opowiada o grupie licealistów, którzy szukają własnej drogi i tożsamości w świecie pełnym narkotyków, seksu i traum. Główną bohaterką jest 17-letnia Rue, która zakończyła odwyk, lecz jej poczucie zagubienia wcale się nie zmieniło. Nagle w jej życiu pojawia się transseksualna dziewczyna Jules i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca. Bohaterów jest znacznie więcej, a w każdym z ośmiu odcinków uwaga skupia się kimś innym.

Czytaj też: Oto pierwsze listopadowe nowości w HBO GO. Na platformę trafi m.in. „Joker”

Serial zebrał wiele pochlebnych ocen. W serwisie Rotten Tomatoes ma 82 proc. pozytywnych recenzji krytyków i 84 proc. pozytywnych głosów użytkowników. Zendaya, która wcieliła się w Rue, zdobyła nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym. W wieku 24 lat stała się najmłodszą laureatką w tej kategorii. Łącznie serial zdobył trzy statuetki.

„Euforia” powróci w grudniu, także w HBO GO

Z powodu pandemii koronawirusa na początku roku wstrzymano prace na planie kontynuacji serialu. W sierpniu Zendaya zapowiedziała w programie Jimmy’ego Kimmela, że powstanie „specjalny odcinek COVID-owy”. Okazało się, że HBO przygotuje dwa dodatkowe epizody. Pierwszy odcinek specjalny trafi do biblioteki serwisu HBO Max 6 grudnia. Dzień później będzie już dostępny dla widzów w Polsce, którzy subskrybują serwis HBO GO. Data premiery kolejnej części zostanie podana wkrótce. 

Czytaj też: Hugh Laurie walczy z politycznymi wrogami w nowym serialu w HBO

Pierwszy odcinek specjalny skupia się na Rue, którą śledzimy w czasie świąt Bożego Narodzenia, po tym, jak Jules zostawiła ją na stacji pod koniec pierwszego sezonu. Za scenariusz i reżyserię odcinka zatytułowanego „Trouble Don’t Last Always” odpowiada pomysłodawca serialu Sam Levinson. Poza Zendayą zobaczymy też Colmana Domingo. Twórcy podkreślają, że oba odcinki specjalne nakręcono z uwzględnieniem wszystkich procedur bezpieczeństwa związanych z COVID-19.

Źródło: informacja prasowa/Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik