Zdjęcia do filmu „Thor 4” mają rozpocząć się na początku przyszłego roku – poinformował odtwórca głównej roli, Chris Hemsworth.

Koronawirus pokrzyżował plany twórców

 

W jednym z ostatnich wywiadów australijski aktor powiedział, że produkcja filmu ruszy w styczniu 2021 roku. Hemsworth dodał też, że zdjęcia miały rozpocząć jeszcze tej jesieni, ale wejście na plan opóźniła pandemia koronawirusa. Odtwórca roli Thora jest „podekscytowany” powrotem do pracy z Taiką Waititi, Tessą Thompson i Natalie Portman. Nie chciał jednak zdradzić żadnych informacji na temat fabuły czwartego filmu poświęconego bogowi piorunów. Zapewnił za to, że wraz z reżyserem cieszą się na możliwość zrobienia „czegoś innego”. Jak zauważył, każdy kolejny film z Thorem różnił się znacznie od poprzedniego. Wymyślenie nowatorskiego podejścia do tej postaci jest dla twórców sporym wyzwaniem.

„Thor 4” ma już roboczy tytuł, niebawem ruszą zdjęcia, ale do premiery daleko

„Thor: Love and Thunder” – to roboczy tytuł filmu, który powstaje pod kryptonimem „The Big Salad”. Jest to nawiązanie do „Avengers: Engame”, gdzie Thor zmagał się z nadwagą i nie przypominał boga piorunów, ale też odniesienie do sitcomu „Kroniki Seinfelda”. Scenariusz czwartego „Thora” ma być oparty na komiksowej serii „The Mighty Thor”. W niej Jane Foster, w którą w filmie wciela się Natalie Portman, zmaga się z chorobą nowotworową. W jednej z ról podobno zobaczymy też Christiana Bale’a, który wystąpił w trzech filmach o Batmanie, czyli postaci z konkurencyjnego uniwersum DC. 

Czytaj też: Ruszyły zdjęcia do serialu Netflixa „Sandman”, wkrótce poznamy obsadę

Premierę nowego „Thora”, ze względu na pandemię koronawirusa, przesunięto z 5 listopada 2021 roku na 11 lutego 2022 roku. To kolejna z produkcji Marvel Studios, która pojawi się w kinach później, niż wcześniej planowano. Nowe daty premier mają m.in. „Czarna Wdowa” (7 maja 2021 roku), „Shang Chi and the Legend of the Ten Rings” (9 lipca 2021), „Eternals” (5 listopada 2021). 

Źródło: Movieweb.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik