Netflix rozpoczął realizację produkcji „Sandman”, która będzie odcinkową ekranizacją komiksu Neila Gaimana. 

Nadchodzi „Sandman” od Netflixa. Kto w obsadzie?

 

Autor komiksu odpowiedział na Twitterze jednej z fanek, na jakim etapie jest produkcja serialu. „Zaczęliśmy kręcić w czwartek. Właśnie dr John Hathaway przyniósł Roderickowi Burgessowi książkę z muzeum, w którym pracuje. Wkrótce ogłosimy obsadę”. Tweet Gaimana opisuje pierwszą scenę pierwszego komiksu „The Sandman”, w której kustosz muzeum John Hathaway dostarcza pod przymusem książkę okultyście Roderickowi Burgessowi. 

Czytaj też: „Ratched” najpopularniejszym serialem Netflixa w 2020 roku

Nieoficjalne doniesienia podają, że w serialu zagra Tom Sturridge („Velvet Buzzsaw”, „Sweetbitter”). O rolę jednego ze złoczyńców starają się podobno Liam Hemsworth („Igrzyska śmierci”) i Dacre Montgomery  („Stranger Things”). Wkrótce przekonamy się, czy te plotki się potwierdzą. 

To ekranizacja komiksu, ale twórcy chcą sporo pozmieniać

Scenariusz produkcji Netflixa ma różnić się od komiksu. Twórcy chcą przede wszystkim osadzić akcję w 2021 roku. Nie wiemy jeszcze, kiedy serial trafi do biblioteki serwisu oraz ile będzie liczył odcinków. Za scenariusz odpowiada showrunner serialu Allan Heinberg („Wonder Woman”).  

Czytaj też: Dziewiąty sezon „Dextera” ma być okazją do lepszego zakończenia historii

„Sandman” został wydany w 75 odcinkach w latach 1989-1996 przez DC Comics (polskim wydawcą jest Egmont Polska). Dzieło Gaimana uważane jest za jeden z najoryginalniejszych i najambitniejszych współczesnych tytułów. Głównym bohaterem komiksu jest Władca Krainy Wiatrów, który występuje pod różnymi imionami –  Sen, Sandman, Piaskun czy Morfeusz. Jest jednym z siedmiorga rodzeństwa Nieskończonych. Sandman po latach niewoli u brytyjskiego maga musi odbudować swoje zniszczone królestwo. Zmaga się jednak ze swoją przeszłością i musi stawić czoła swoim dawnym czynom. Działa bezwzględnie, często nie licząc się z nikim. Początkowo historia Sandmana rozgrywa się w świecie superbohaterów DC Comics. Punktem zwrotnym jest spotkanie Sandmana z jego siostrą Śmiercią. Od tego momentu opowieść nabiera własnego stylu oraz rozwija własną mitologię.

Źródło: Comicbook.com, Wikipedia.org

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik