Muzyczna Mapa Świata Spotify to ciekawe narzędzie – nie każdy jednak wie o jego istnieniu. Wyjaśniamy, gdzie jest dostępne, a także jak działa. Jeśli chcecie wiedzieć, czego słuchają ludzie w mieście, w którym mieszkacie, to mapa z pewnością wam się spodoba.

Jak działa Muzyczna Mapa Świata Spotify?

źródło: spotifymaps.github.io

Mapa od Spotify to interaktywny przewodnik po muzycznych trendach w poszczególnych aglomeracjach. Jest on dostępny na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Po wybraniu jednej z wielu dostępnych lokalizacji wyświetli nam się playlista zawierająca utwory, które w danym mieście są najchętniej słuchane.

Łącznie jest dostępnych ok. 1000 playlist. Spotify aktualizuje je co tydzień. Bez problemu możemy być więc na bieżąco z tym, czego się słucha w naszej okolicy. Jeśli chodzi o Polskę, obecnie na Muzycznej Mapie Świata Spotify są dostępne dane z następujących miast: Gdańsk, Wrocław, Poznań, Łódź, Warszawa, Kraków, Katowice. Przy wykorzystaniu mapy możemy również sprawdzić, jakie utwory są najchętniej słuchane na terenie całego kraju.

Czytaj także: Jak zmieniały się gusta muzyczne Polaków? Spotify przygotowało ciekawą analizę

Dzięki mapie możemy porównywać, czego słucha się w naszym rejonie, a czego w innej aglomeracji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić, jakie utwory są najpopularniejsze na drugim końcu świata. Nie brakuje danych nawet z USA, Filipin czy Japonii.

źródło: Spotify

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.