„Koszmar minionego lata” powróci jako serial. Amazon Studios dało zielone światło dla projektu, który wyprodukują Sony Pictures TV oraz Original Film. 

Najpierw była książka, później film, a teraz powstanie serial „Koszmar minionego lata”

„I Know What You Did Last Summer” to tytuł powieści Lois Duncan 1973 roku. 24 lata później na wielki ekran przeniósł ją Jim Gillespie. W rolach głównych wystąpili Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe i Freddie Prinze Jr., czyli czołowe nazwiska młodzieżowego kina drugiej połowy lat 90. Film opowiadał o grupie znajomych, którzy po powrocie z imprezy potrącili przypadkowego mężczyznę i wrzucili go do oceanu. Rok później jedna z uczestniczek zdarzenia otrzymała list o treści: „Wiem, co zrobiłaś minionego lata”. Film zdobył popularność, ale nie cieszył się uznaniem krytyki (42 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes). Rok później na ekrany kin wszedł sequel, a w 2006 roku kolejny. 

„Wiem, co zrobiłaś minionego lata”

Teraz serialową wersję tej opowieści szykuje Amazon. Za scenariusz odpowiada Sara Goodman (serial „Preacher”). Serwis Deadline informuje, że serial ma opierać się na tym samym założeniu, co adaptacja filmowa powieści Duncan – grupa nastolatków jest prześladowana przez tajemniczego zabójcę w rok po tragicznych wydarzeniach na drodze. Brak na razie informacji na temat obsady oraz przybliżonej daty premiery.

Czytaj też: Leonardo DiCaprio na czele gwiazd filmu Netflixa „Don’t Look Up”

Amazon Prime Video coraz aktywniej stara się rywalizować z innymi serwisami streamingowymi na oryginalny kontent. Trwają prace nad realizacją „Władcy Pierścieni” – serialu, który ma być najdroższym w dziejach. Już teraz ogromną popularność na całym świecie zdobyła produkcja „The Boys”. A już za kilka dni do biblioteki Amazon Prime Video na całym świecie trafi druga część filmu „Borat”. W grudniu serwis ma udostępnić sequel klasycznej komedii „Książę w Nowym Jorku” z Eddiem Murphym w roli głównej. 

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Będzie nowy sezon serialu „Dexter”. Michael C. Hall powróci w tytułowej roli

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik