Obecność w obsadzie filmu Netflixa Leonardo DiCaprio to wystarczający powód, aby zainteresować się tą produkcją. Tymczasem oprócz niego w produkcji „Don’t Look Up” wystąpią także m.in. Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Meryl Streep, Jonah Hill, Ariana Grande, Timothée Chalamet, czy Matthew Perry.

Leonardo DiCaprio po raz pierwszy zagra w filmie Netflixa

Serwis Deadline podkreśla, że większość obsady była co najmniej luźno związana z tym projektem od wiosny. DiCaprio przez dłuższy czas zastanawiał się nad przyjęciem propozycji. Aktor miał dylemat, czy uda mu się pogodzić ten występ z rolą w nowym filmie Martina Scorsese „Killers of the Flower Moon”, który powstaje dla Apple TV+. DiCaprio wcześniej współpracował z Netflixem, który m.in. rozpowszechnił wyprodukowany przez niego dokument „Walka” o Stanisławie Szukalskim. „Don’t Look Up” będzie pierwszym filmem Netflixa, w którym wystąpi laureat Oscara za rolę w „Zjawie”.

„Don’t Look Up” to film pełen gwiazd w obsadzie opowiadający o asteroidzie

Po raz ostatni tyle nazwisk z aktorskiego topu zebrał chyba jako ostatni Steven Soderbergh przy okazji realizacji  „Ocean’s Eleven” i kolejnych filmów z tej serii. Reżyserem i scenarzystą „Don’t Look Up” jest Adam McKay. Jest to laureat Oscara za scenariusz adaptowany do filmu „Big Short”, który też wyreżyserował. Nakręcił również m.in. „Vice”, czyli wielokrotnie nagradzaną biografię amerykańskiego wiceprezydenta Dicka Cheneya. „Don’t Look Up” ma być opowieścią o dwóch astronomach, którzy próbują ostrzec ludzkość przed zbliżającą się w stronę Ziemi asteroidą. 

Czytaj też: Będzie nowy sezon serialu „Dexter”. Michael C. Hall powróci w tytułowej roli

Netflix po raz kolejny pokazuje, że chce liczyć się nie tylko na rynku seriali, ale też filmów. Gigant streamingowy od kilku lat poluje na Oscara. W tym roku pojawi się wiele tytułów wyprodukowanych przez Netflixa, które mają szansę na docenienie ze strony Akademii Filmowej. Już w najbliższy piątek premiera filmu „Proces Siódemki z Chicago”. W grudniu do biblioteki serwisu trafią m.in. „Mank” oraz „Elegia dla bidoków”

Źródło: Deadline

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik