Stacja Showtime zamówiła nowy sezon serialu „Dexter”. Powstanie zamknięta historia, licząca dziesięć odcinków. Fanów tej produkcji z pewnością ucieszy fakt, że w roli głównej ponownie wystąpi Michael C. Hall, a showrunnerem serialu będzie Clyde Phillips, który był głównym autorem pierwszych czterech sezonów.

„Dexter” powraca – nowy sezon to spora niespodzianka 

 

Serial emitowany był w latach 2006-2013. Łącznie powstało osiem serii produkcji opowiadającej o policyjnym analityku, który nocą jest seryjnym mordercą. Ostatni odcinek wyemitowano 22 września 2013 roku. Wywołał wiele kontrowersji wśród fanów, był krytykowany za sposób zakończenia historii. Gary Levine, jeden z szefów Showtime, powiedział, że stacja była skłonna powrócić do tej „wyjątkowej” postaci tylko wtedy, gdyby udało się znaleźć kreatywne podejście, które godnie nawiąże do oryginalnych sezonów. Jak dodał, Hall i Phillips to zrobili, dlatego serial powróci. 

Czytaj też: Joaquin Phoenix jako Napoleon w filmie „Kitbag” w reżyserii Ridleya Scotta

Michael C. Hall zdobył uznanie widzów i krytyków już swoją wcześniejszą rolą w serialu. W latach 2001-2005 występował w produkcji „Sześć stóp pod ziemią” stacji HBO. Światową popularność zyskał właśnie dzięki roli Dextera Morgana. Zdobył za nią m.in. cztery nominacje i jeden Złoty Glob. Po zakończeniu realizacji serialu „Dexter” Hall nie zagrał już w żadnej głośnej produkcji. Być może z tego wziął się pomysł na powrót do roli, która przyniosła mu popularność. Jeżeli powrót Dextera zostanie logicznie wytłumaczony i wiarygodnie opowiedziany, to serial ma szansę znów stać się hitem. 

Kiedy premiera? O czym będzie dodatkowa seria?

Prace na planie mają rozpocząć się na początku 2021 roku. Wstępna data premiery to jesień 2021 roku. Twórcy nie podali żadnych szczegółów dotyczących fabuły nowego sezonu „Dextera”. Fani serialu, którzy pamiętają jego zakończenie, zdają sobie sprawę, że scenarzyści będą musieli się mocno wysilić, aby wiarygodnie kontynuować tę opowieść. 

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Nowy Bond jeszcze nie został wybrany, kto przejmie rolę po Danielu Craigu?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik