ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Joaquin Phoenix Napoleon

Joaquin Phoenix jako Napoleon w filmie „Kitbag” w reżyserii Ridleya Scotta

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Tegoroczny laureat Oscara Joaquin Phoenix zagra Napoleona Bonaparte. Film wyreżyseruje Ridley Scott, który właśnie zakończył prace na planie swojej najnowszej produkcji – „The Last Duel”. 

Joaquin Phoenix jest wyższy niż Napoleon

Amerykański aktor mierzy 173 cm, czyli o 5 cm więcej, niż Napoleon Bonaparte. To drobiazg, który nie powinien mieć wpływu na występ Phoenixa. Laureat Oscara za rolę Jokera przyzwyczaił do mocnych i zapadających w pamięć kreacji. W jego dorobku są fantastyczne występy w takich filmach jak „Gladiator”, „Spacer po linie”, „Mistrz”, „Ona”, czy „Spokojnie, daleko nie zajdzie”. Oprócz Oscara ma też na koncie m.in. dwa Złote Globy. 

Ridley Scott szykuje kolejne wielkie widowisko

Brytyjski reżyser 30 listopada skończy 83 lata. Nie ma jednak zamiaru przechodzić na emeryturę. Właśnie zakończył produkcję swojego nowego filmu pt. „The Last Duel”, w którym wystąpili Matt Damon, Ben Affleck, Adam Driver i Jodie Comer. To również produkcja historyczna, rozgrywająca się w średniowieczu. W marcu Scott ma wejść na plan produkcji „Gucci”, w którego obsadzie znaleźli się Lady Gaga, Robert De Niro, Al Pacino, Adam Driver i Jared Leto.

 

Następnym projektem będzie właśnie „Kitbag”. Ridley Scott lubi wystawne widowiska. Do jego najsłynniejszych filmów zaliczają się produkcje science fiction „Obcy – ósmy pasażer Nostromo” i „Łowca androidów”. Brytyjczyk lubi też kręcić filmy historyczne jak np. „1492. Wyprawa do raju”, „Gladiator”, czy „Królestwo niebieskie”.

Czytaj też: Nowy Bond jeszcze nie został wybrany, kto przejmie rolę po Danielu Craigu?

Scenariusz do „Kitbag” napisze David Scarpa, który pracował już ze Scottem przy filmie „Wszystkie pieniądze świata”. Film ma opowiadać o karierze politycznej Napoleona i jego relacji z Józefiną de Beauharnais. Nie zabraknie też scen ze słynnych bitew. Napoleon Bonaparte żył w latach 1769-1821. Po dziś dzień uważany jest za najwybitniejszego dowódcę wojskowego w historii, a także za jedną z najważniejszych postaci w dziejach Francji i świata. 

Źródło: Deadline.com

Sprawdź najnowsze wpisy