Trwają zaawansowane prace nad filmem „Mad Max: Furiosa”, prequelem produkcji „Mad Max: Na drodze gniewu”. Reżyserią ponownie zajmie się George Miller. Warner Bros. podał też nazwiska gwiazd, które pojawią się w obsadzie. 

„Mad Max: Furiosa” – kto w obsadzie?

 

Główną bohaterką opowieści będzie Furiosa, czyli postać, w którą w poprzednim filmie wcieliła się Charlize Theron. Do roli w prequelu szukano młodszej aktorki. Ostatecznie wybrano Anyę Taylor-Joy, którą pod koniec października będziemy mogli oglądać w serialu Netflixa „Gambit królowej”. Wcześniej zagrała m.in. w filmach „Split”, „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”, czy ostatnio w produkcji „Nowi mutanci”. Obok niej wystąpią Chris Hemsworth („Thor”, „Tyler Rake: Ocalenie”) oraz Yahya Abdul-Mateen II (serial „Watchmen”, „Aquaman”). George Miller, który wyreżyserował wszystkie dotychczasowe cztery części „Mad Maxa”, stanie też za kamerą prequela. Poza tym napisze też scenariusz i wyprodukuje „Furiosę”. Współautorem scenariusza jest Nico Lathouris, który pracował już także przy filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”. 

Cykl ma już ponad 40 lat, ale niedawno zyskał nowe życie

Pierwszy „Mad Max” pojawił się w kinach w 1979 roku. Jego akcja rozgrywa się w przyszłości. Bohaterem jest policjant Max Rockatansky, który staje się wrogiem numer jeden gangu motocyklistów. W tytułowej roli wystąpił Mel Gibson, dla którego był to wstęp do wielkiej kariery. Film okazał się sukcesem i szybko pojawiły się jego kolejne części: „Mad Max II” z 1981 roku i „Mad Max pod Kopułą Gromu” z 1985 roku. 30 lat później premierę miał reboot serii „Mad Max: Na drodze gniewu”. Powrót do świata Mad Maxa okazał się strzałem w dziesiątkę. Film z 2015 roku nagrodzono aż sześcioma Oscarami w kategoriach: najlepsza charakteryzacja, najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż i najlepszy montaż dźwięku. Był również nominowany do tej nagrody w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepsze zdjęcia i najlepsze efekty specjalne. 

Źródło: Deadline.com, Wikipedia.org

Czytaj też: Oscary 2021. Czy kwietniowa ceremonia powinna zostać odwołana?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik