Drugi sezon ekranizacji trylogii „Mroczne materie” trafi do HBO i HBO GO jeszcze w tym roku. Zaprezentowano też plakat i zwiastun tego serialu. 

Produkcja to efekt współpracy HBO i BBC

 mroczne materie sezon drugi

Serial wyprodukowany przez HBO i BBC jest adaptacją cenionej trylogii fantasy autorstwa Philipa Pullmana. W pierwszym sezonie poznaliśmy bohaterkę o imieniu Lyra. Dziewczyna ruszyła na pomoc swojemu najlepszemu przyjacielowi, który nagle zniknął. Odkryła przy tym groźny spisek. Pierwszy sezon oceniono pochlebnie. W serwisie Rotten Tomatoes „Mroczne materie” mają 80 proc. pozytywnych recenzji krytyków i 81 proc. pozytywnych ocen wśród widzów

Dla tych, którzy pierwszą serię mają już za sobą, cytujemy opis fabuły kontynuacji:

Opowieść rozpoczyna się po tym, jak Lord Asriel otworzył most do nowego świata, a Lyra – zrozpaczona śmiercią swojego najlepszego przyjaciela – postanowiła podążyć za Asrielem w nieznane. W dziwnym i tajemniczo opuszczonym mieście dziewczyna spotyka Willa, chłopca z naszego świata, który również ucieka przed swoją trudną przeszłością. Lyra i Will odkrywają, że ich losy są ze sobą złączone i prowadzą do ponownego spotkania Willa z jego ojcem. Nie jest to jednak takie proste, bo na ich drodze nieustannie pojawiają się liczne przeszkody. W tym samy czasie pani Coulter szuka Lyry, aby za wszelką cenę zabrać ją do domu. 

Kiedy pojawi się drugi sezon serialu „Mroczne materie”? 

W drugim sezonie ponownie wystąpią: Dafne Keen, Ruth Wilson, Amir Wilson, Ariyon Bakare, Andrew Scott, Will Keen, Ruta Gedmintas i Lin-Manuel Miranda. Do obsady dołączą: Terence Stamp („Władcy umysłów”, „Wanted – Ścigani”), Jade Anouka („Turn Up Charlie”) i Simone Kirby („Notatki o ciemności”). 

Czytaj też: HBO przygotowuje się do realizacji serialu o SpaceX Elona Muska

Drugi sezon pojawi się w HBO i HBO GO 17 listopada. Tego dnia premiera na antenie kanału HBO odbędzie się równolegle z amerykańską o godz. 3 nad ranem (powtórka o godz. 20.10). Kolejne odcinki będą pojawiały się co tydzień, we wtorki. 

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik