Cary Joji Fukunaga wyreżyseruje pierwsze trzy odcinki serialu „Masters of the Air” dla Apple TV+. Produkcja ma być domknięciem wojennej trylogii Stevena Spielberga i Toma Hanksa, w której skład wchodzą także „Kompania braci” i „Pacyfik”. 

Dlaczego to Apple TV+, a nie HBO tworzy „Masters of the Air”?

Spielberg i Hanks z powodzeniem zrealizowali dwa seriale wojenne. „Kompanię braci” oraz „Pacyfik” wyprodukowała i wyemitowała stacja HBO. Prawa do realizacji „Masters of the Air” trafiły jednak do Apple TV+. Powód? Oczywiście pieniądze. HBO nie zgodziło się wyłożyć kilkuset milionów dolarów na stworzenie tego serialu. Serwis streamingowy Apple’a dopiero buduje swoją markę i dlatego chętnie pozyskuje prawa do potencjalnych hitów. Kontrakty producenckie z tą marką podpisały już firmy producenckie należące do m.in. Martina Scorsese, Leonardo DiCaprio, Idrisa Elby czy Ridleya Scotta. „Masters of the Air” może być jednym z tytułów, które przyciągną widzów do serwisu streamingowego Apple’a.

Fukunaga zrobił „Detektywa”, nakręcił nowego Bonda, teraz zabiera się za serial wojenny

Pierwsze trzy odcinki „Masters of the Air” wyreżyseruje Cary Joji Fukunaga. Apple zamierza też podpisać z tym twórcą umową o stałej współpracy. Jeżeli jego nazwisko mówi niewiele, to może więcej powiedzą takie tytuły jak „Detektyw”, „Maniac” czy „Nie czas umierać”.  Fukunaga nakręcił pierwszy i powszechnie uważany za najlepszy sezon serialu „Detektyw”, w którym wystąpili Matthew McConaughey oraz Woody Harrelson. Jest też reżyserem nowego Bonda, który z powodu pandemii koronawirusa na ekrany wejdzie dopiero 2 kwietnia 2021 roku. 

Czytaj też: Apple TV+ na dłużej za darmo, ale pod pewnymi warunkami

Miesiąc wcześniej w Londynie mają rozpocząć się zdjęcia do „Masters of the Air”. Serial ma składać się z 10 odcinków. Ich budżet szacowany jest na ponad 200 mln dol. Produkcją zajmą się firmy Stevena Spielberga, Toma Hanksa i Gary’ego Goetzmana. Scenariusz napisali John Orloff i Graham Yost, którzy pracowali też przy „Kompanii braci”. Materiałem źródłowym była dla nich książka „Masters of the Air: Americas Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany”, której autorem jest Donald L. Miller. W Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Replika pod tytułem „Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami”. Opowiada o losach amerykańskiej 8 Armii Powietrznej podczas II wojny światowej. 

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik