Serwis Apple TV+ będzie dostępny za darmo przez kolejne trzy miesiące dla użytkowników, których subskrypcja rozpoczęła się przed 31 stycznia 2020 roku.

Apple TV+ za darmo. Jakie warunki?

Serwis streamingowy Apple TV+ pojawił się 1 listopada 2019 roku. Od tamtej pory obowiązuje promocja na rok bezpłatnego dostępu do usługi dla klientów, którzy kupili sprzęt marki Apple. W rocznicę premiery Apple TV+ bezpłatny okres próbny miał się zakończyć. Serwis TechCrunch poinformował jednak, że firma z Cupertino postanowiła udostępnić Apple TV+ za darmo do lutego 2021 roku. Promocja dotyczy osób, które mają subskrypcję rozpoczętą przed 31 stycznia 2020 roku. Chodzi także o tych użytkowników, którzy zapłacili za roczną subskrypcję.

 

Dla przykładu: jeżeli roczny dostęp do serwisu miał zakończyć się 15 listopada 2020 roku, to klient do 15 lutego 2020 roku nie musi płacić za dostęp do usługi. Promocja na bezpłatny dostęp dla nowych klientów ma być kontynuowana. To oznacza, że każdy, kto kupi sprzęt z logo z nadgryzionym jabłkiem, otrzyma dostęp do Apple TV+ na rok za darmo.

Gigant nie chce wypuścić użytkowników z rąk

Apple próbuje zatrzymać na dłużej subskrybentów usługi, która nie stała się wielkim hitem. Do lutego 2020 roku serwis pozyskał 10 mln użytkowników, ale tylko około połowa z nich faktycznie korzystała z usługi. Brak informacji, jaką część stanowiły osoby płacące za dostęp, ale ile otrzymało dostęp w ramach bezpłatnego abonamentu. Serwis The Verge przypomina dla porównania, że Disney+ 10 mln subskrybentów pozyskał w ciągu pierwszej doby.

Czytaj też: Na sukces Apple TV+ jeszcze poczekamy – usługa jako jedyna nie notuje wzrostów

Apple+ od początku jest krytykowany za bardzo małą bibliotekę treści. Jego użytkownicy otrzymują dostęp jedynie do oryginalnych produkcji tego serwisu. Przybywa ich jednak z każdym miesiącem, rośnie też ich poziom. Sporo pozytywnych recenzji zebrał serial „Ted Lasso”, który pojawił się w sierpniu. Apple TV+ zdobył też już pierwszą nagrodę Emmy. Billy Crudup został doceniony za drugoplanową rolę w „The Morning Show”. Bogatsza biblioteka treści i dłuższy bezpłatny okres próbny mogą przyciągnąć więcej użytkowników chcących naprawdę korzystać z Apple TV+. 

Źródło: TechCrunch.com, TheVerge.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik