Aaron Sorkin chętnie napisze scenariusz do „The Social Network 2”. Podkreśla jednak, że reżyserem filmu musi być David Fincher. Obaj pracowali przy realizacji pierwszej części, która zdobyła trzy Oscary. 

Film o Zuckerbergu ma 10 lat. Czy doczekamy się „The Social Network 2”?

1 października 2010 roku film „The Social Network” wszedł na ekrany amerykańskich kin. Przez ten czas bardzo zmienił się Facebook, a sam Mark Zuckerberg jest jeszcze bardziej demoniczną postacią, niż na początku kierowania serwisem. Coraz częściej pojawiają się sugestie, że to dobry moment, aby powstał film „The Social Network 2”. Już w 2019 roku scenarzysta produkcji sprzed 10 lat przyznał, że producent Scott Rudin często wysyła mu wiadomości z pytaniem: „Czy to nie czas na sequel?”. W podcaście Happy Sad Confused Sorkin przyznał, że chętnie napisze scenariusz kontynuacji, ale pod warunkiem, że na stołku reżyserskim zasiądzie ponownie David Fincher. „Nawet gdyby Billy Wilder wstał z grobu i powiedział, że chce to nakręcić, to powiedziałbym, że chcę to zrobić tylko z Davidem” – podkreślił Sorkin. Do tej pory twórca Fincher nie nakręcił sequela żadnego ze swoich filmów. 

„Zucked” to doskonały materiał źródłowy

Aaron Sorkin otrzymał Oscara za scenariusz adaptowany do „Social Network”. Wówczas scenarzysta opierał się na książce „Miliarderzy z przypadku” autorstwa Bena Mezricha. Także teraz dysponuje dobry materiałem źródłowym. Jest nim książka „Zucked”, którą napisał Roger McNamee, dawny inwestor Facebooka. Sorkin przyznał nawet, że spotkał się już z autorem książki i rozmawiał z nim na temat adaptacji.

Czytaj też: Gary Oldman w filmie „Mank” Davida Finchera. Netflix podał datę premiery

Co ciekawe, filmy w reżyserii Sorkina i Finchera mogą wkrótce rywalizować o najważniejsze nagrody za 2020 rok. Obaj nakręcili filmy, których dystrybucją zajął się Netflix. 16 października w tym serwisie pojawi się „Proces z Siódemki z Chicago” Sorkina. Od 4 grudnia na Netflixie będzie można oglądać film „Mank” Finchera. Być może obaj twórcy następny projekt znów zrealizują wspólnie i będzie nim właśnie „The Social Network 2”?

Źródło: Slashfilm.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik