"Mank" Fincher

Gary Oldman w filmie „Mank” Davida Finchera. Netflix podał datę premiery

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

Wiemy już, kiedy do bazy Netflixa trafi „Mank” w reżyserii Davida Finchera. Film pojawi się też na ekranach kin. Serwis streamingowy pokazał również kilka nowych kadrów z tej produkcji. 

Czekamy już sześć lat na nowy film twórcy „Siedem” 

David Fincher to jeden z najbardziej cenionych współczesnych reżyserów. W jego dorobku są takie tytuły jak „Siedem”, „Podziemny krąg” czy „Social Network”. Na ekranach kin po raz ostatni jego film mieliśmy okazję oglądać w 2014 toku, gdy pojawiła się „Zaginiona dziewczyna”. W kolejnych latach Fincher zajmował się realizacją serialu „Mindhunter” dla Netflixa. Dwa dotychczasowe sezony tej produkcji zebrały bardzo pochlebne recenzje krytyków i opinie widzów. Współpraca reżysera z serwisem streamingowym układa się na tyle dobrze, że David Fincher zrealizował dla Netflixa swój najnowszy film pt. „Mank”. Twórca „Siedem” miał też wyreżyserować kontynuację „World War Z”, ale wytwórnia Paramount Pictures na razie odłożyła ten projekt na półkę. 

Czytaj też: Filmy oryginalne Netflixa na jesień 2020 roku. Sprawdź, na które warto czekać

Scenariusz do filmu „Mank” napisał Jack Fincher, zmarły w 2003 roku ojciec reżysera. David Fincher zabiegał ponad 20 lat, aby zrealizować ten film. Jego tytułowym bohaterem jest scenarzysta Herman J. Mankiewicz. Poznajemy go, gdy rozpoczyna prace nad scenariuszem do „Obywatela Kane’a” w reżyserii Orsona Wellesa. Film w przyszłości przyniesie mu Oscara, ale zanim to się stanie, uzależniony od alkoholu Mankiewicz musi dokończyć pracę. W rolach głównych: Gary Oldman („Czas mroku”), Amanda Seyfried („Chloe”), Lily Collins („Aż do kości”) i Charles Dance („Gra o tron”). „Mank” został zrealizowany w czerni i bieli, aby lepiej oddać klimat epoki, o której opowiada. 

„Mank” Davida Finchera – kiedy premiera?

Netflix wyznaczył datę premiery na 4 grudnia. Pod koniec listopada film trafi też na ekrany wybranych kin. Tym samym spełni warunek, aby wystartować w wyścigu po Oscary. 

Źródło: Comingsoon.net

Czytaj też: Netflix wprowadza zakładkę „Nowe i popularne” i pokazuje, na co warto czekać

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy