Resident Evil film

Powstaje film „Resident Evil”, który ma być wierny słynnej serii gier

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

Kolejna kinowa adaptacja marki Resident Evil jest w przygotowaniu. Film nie będzie związany z wcześniejszymi ekranizacjami. Ma za to wiernie oddać klimat dwóch pierwszych gier z serii i nawiązywać do nich fabularnie. 

Nowy film „Resident Evil” – jaka obsada?

 

Nową adaptację kultowej serii gier przygotowuje studio Constantin Film. Reżyserem oraz scenarzystą jest Johannes Roberts („Po tamtej stronie drzwi”, „Podwodna pułapka”, „Nieznajomi: Ofiarowanie”). Film ma być prequelem dla całej opowieści. Akcja ma rozgrywać się w 1998 roku w Raccoon City. W zapowiedziach podkreślono, że produkcja ma wiernie nawiązywać fabułą do klasycznych gier firmy Capcom. Johannes Roberts powiedział:

W tym filmie chciałem nawiązać do dwóch pierwszych gier i odtworzyć przerażające przeżycia, jakich doznałem, gdy grałem w nie po raz pierwszy. Jednocześnie zależało mi, aby to była ludzka opowieść o małym, umierającym amerykańskim miasteczku, które będzie aktualna dla współczesnych odbiorców.

W obsadzie znaleźli się m.in. Kaya Scodelario jako Claire Redfield, Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Robbie Amell (Chris Redfield), Tom Hopper (Albert Wesker), Avan Jogia (Leon S. Kennedy) i Neal McDonough (William Birkin). Producent Robert Kulzer powiedział: 

Po tuzinie gier, sześciu filmach i setkach stron fanowskich historii, stwierdziliśmy, że warto wrócić do 1998 roku, aby zgłębić tajemnice ukryte w ścianach pałacu Spencera i Racoon City.

To kolejna produkcja nawiązująca do kultowej serii gier

Film Robertsa nie będzie jedynym przedsięwzięciem związanym z serią Resident Evil w najbliższych latach. Serwis streamingowy Netflix przygotowuje dwie produkcje w świecie gry. Aktorski serial ma rozgrywać się w dwóch planach czasowych. Pierwszy z nich ma pokazywać siostry Jade i Billie Wesker, które trafiają do New Raccoon City. Drugi z planów czasowych ma przenosić widzów kilkanaście lat do przodu, gdzie Jade Wesker będzie walczyła o przetrwanie w świecie, gdzie zostało mniej niż 15 milionów ludzi. Drugą z produkcji Netflixa jest serial anime „Resident Evil: Wieczny mrok”. Serwis streamingowy nie zdradza fabuły tego tytułu. 

Czytaj też: Netflix pokazał zwiastun serialu anime „Resident Evil: Wieczny mrok”

Gra Resident Evil  doczekała się kinowej adaptacji, która pojawiła się w kinach w 2002 roku. Od tamtej pory powstało sześć filmów, w każdym z nich główną rolę grała Milla Jovovich.  

Źródło: Deadline

Czytaj też: Netflix pokazał, jak będzie wyglądać Yennefer w drugim sezonie „Wiedźmina”

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy