ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix nowe i popularne

Netflix wprowadza zakładkę „Nowe i popularne” i pokazuje, na co warto czekać

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

„Nowe i popularne” to zakładka w aplikacji Netflix, która zaczęła się pojawiać na telewizorach użytkowników tego serwisu. Oprócz informacji o nowościach i treściach cieszących się zainteresowaniem trafiają tam także zapowiedzi filmów i seriali „wartych czekania”.

Netflix robi porządki, „Nowe i popularne” w jednym miejscu

Nowa zakładka będzie systematycznie pojawić się u kolejnych użytkowników, ale tylko w aplikacjach na telewizory. Dostępna jest w bocznym menu, gdzie grupuje wiersze „Nowe w Netflix”, „Wkrótce” i „Top 10”. Ten ostatni pojawił się w lutym i od tamtej pory jest codziennie aktualizowany. W nowej sekcji pojawia się też wiersz „Warte czekania”. Dzięki niemu subskrybenci serwisu otrzymują podgląd filmów, seriali i dokumentów, które pojawią się w bibliotece Netflixa w najbliższych tygodniach i miesiącach. 

„Warte czekania” – czyli zachęta do przedłużenia subskrypcji

Sekcja z zapowiedziami jest szczególnie ważna dla Netflixa, bo umożliwia użytkownikom zapisywanie i ustawianie przypomnień o nadchodzących premierach. Może to ich odwieść od rezygnacji z usługi w momencie, gdy aktualnie nie ma dla nich atrakcyjnych treści. Serwis The Verge podkreśla, że Netflix w poprzednim kwartale pozyskał 10 mln subskrybentów, ale firma ma problem z utrzymaniem dotychczasowych użytkowników. Ubiegłoroczny spadek liczby abonentów firma przypisała podwyżkom cen i pojawieniu się kilku konkurencyjnych serwisów. Zmiany w interfejsie, to kosmetyczna zmiana, która jednak pokazuje, że Netflix dostrzega problem.

Denerwuje Cię komunikat: „Czy nadal oglądasz?”

@deathtodaniel_

##voiceeffects ##comedy ##netflix ##trending ##fyp ##foryou ##foryoupage

♬ original sound - DeathToDaniel

Serwis testuje też jeszcze jedną funkcję. Obecnie, gdy obejrzymy na Netflixie dwa odcinki serialu lub programu z rzędu bez korzystania z żadnych funkcji odtwarzacza, to po dwóch minutach odtwarzania kolejnego odcinka wyświetla się pytanie „Czy nadal oglądasz?”. Netflix wyjaśnia, że chodzi m.in. o ograniczanie zużycia danych. Po zamknięciu komunikatu można kontynuować oglądanie lub wyłączyć automatyczne odtwarzanie kolejnego odcinka. Jak informuje The Verge, Netflix testuje opcję, która umożliwi odrzucenie przez użytkownika na stałe wyskakujących okienek z tym komunikatem

Źródło: TheVerge.com

Czytaj też: Netflix może wkrótce podnieść ceny za miesięczną subskrypcję

Sprawdź najnowsze wpisy