Wiemy coraz więcej o kontynuacji serialu „Wiedźmin”. Poznaliśmy już fabułę drugiego sezonu oraz wygląd dwojga głównych bohaterów. 

„Wiedźmin” 2. sezon fabuła – uwaga na spoilery!

Drugi sezon „Wiedźmina” jest na etapie realizacji zdjęć. W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej informacji na temat szczegółów tej produkcji. Do sieci trafił m.in. opis fabuły drugiego sezonu. Jeżeli ktoś nie chce psuć sobie zabawy z oglądania, to powinien przeskoczyć do następnego akapitu. Serwis Deadline tak zapowiada drugi sezon:

Geralt z Rivii, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę do najbezpieczniejszego znanego mu miejsca, czyli do swojego domu w Kaer Morhen. Wiedźmin musi chronić dziewczynę przed tajemniczą mocą, która w niej drzemie. Tymczasem trwa rywalizacja o dominację między królami, elfami, ludźmi i demonami z Kontynentu.

Księżniczka Ciri na nowych zdjęciach z planu serialu

W poniedziałek poznaliśmy nowy strój Geralta. We wtorek pojawiły się zdjęcia księżniczki Ciri na dziedzińcu w Kaer Morhen. W środę mamy otrzymać zdjęcia przedstawiające wygląd Yennefer. Nowe kostiumy postaci to efekt zmiany kostiumografa. Po pierwszym sezonie Lucinda Wright zastąpiła Tima Aslama.

Kiedy premiera drugiego sezonu?

 

Zdjęcia z planu i opis fabuły z pewnością rozbudziły apetyty fanów serialu. Niestety, do premiery jeszcze sporo czasu. Zdjęcia ruszyły wiosną, ale przerwała je pandemia koronawirusa. W połowie sierpnia wznowiono prace na planie, które mają potrwać do lutego. Kolejne pięć-sześć miesięcy zajmie postprodukcja. Drugi sezon serialu trafi do biblioteki Netflixa najpewniej we wrześniu lub wczesną jesienią 2021 roku. 

Czytaj też: ”Wiedźmin” ma dostać od Netflixa trzeci sezon i spin-off

Są też bardziej optymistyczne doniesienia. Netflix podobno zamówił już trzeci sezon „Wiedźmina” oraz planuje serial o magach z tego uniwersum. Gigant streamingowy już kilka miesięcy temu zapowiedział aktorski prequel pt. „The Witcher: Blood Origin” oraz  film animowany „The Witcher: Nightmare of the Wolf”

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Robert Downey Jr chce stworzyć uniwersum Sherlocka Holmesa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik