W serwisie Patronite.pl 40 byłych dziennikarzy Trójki uruchomiło zbiórkę na Radio 357, które ma nadawać w internecie, ale docelowo też jako rozgłośnia FM. Audycje będą prowadzić m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Stelmach czy Katarzyna Borowiecka.

Zbiórka na Radio 357 już się zaczęła. Kogo usłyszymy?

 

W czwartek o godz. 14. rozpoczęto zbiórkę środków na Radio 357 w serwisie Patronie.pl. Po godzinie na koncie zbiórki było już ponad 20 tys. zł. W wizytówce akcji zamieszczono 40 zdjęć osób, które stworzą nowe radio. Część pozostała zakryta. Jak wyjaśniono:

Nie wszyscy jeszcze możemy się ujawnić. Biegną okresy wypowiedzenia, zakazy konkurencji – sami Państwo rozumieją… Ale przecież znają nas Państwo dobrze, doskonale też wiedzą, kto czeka pod kolejnymi kartami. Wystarczy przecież sprawdzić, kogo nie słychać.

Kto na pewno się pojawi? Przede wszystkim Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach i Piotr Kaczkowski,  którzy będą gospodarzami audycji muzycznych. Marcin Łukawski ma poprowadzić poranek, Katarzyna Borowiecka program o filmach, a Tomasz Michniewicz będzie opowiadał o świecie. Nie zabraknie też znanego z anteny Trójki noworocznego „Topu Wszech Czasów”, czyli zestawienia największych przebojów. 

Na co pójdą zebrane środki?

Twórcy przedstawili swoje plany, które chcą osiągnąć w czterech krokach. Pierwszym jest zebranie 50 tys., które pozwolą zorganizować koncert na „do widzenia” z podziękowaniem dla osób, które tworzyły kultową „Listę Przebojów Trójki”. Drugim celem jest zebranie 200 tys. zł miesięcznie na platformę podcastową. Ma to być namiastka „prawdziwego” radia zanim uda się zdobyć środki na osiągnięcie kolejnego progu. A jest nim pozyskanie comiesięcznych wpłat w wysokości 500 tys. zł. Dzięki temu ma ruszyć radio internetowe z prawdziwego zdarzenia. Twórcy wyznaczyli sobie jeszcze jeden cel. Radio 357 ma nadawać w FM i to bez reklam. 

Na zgliszczach Trójki zrodziły się dwa radia internetowe

Masowe odejścia z radiowej Trójki zaczęły się w maju po tym, jak Markowi Niedźwieckiemu zarzucano manipulację kolejnością utworów na „Liście Przebojów”. Część byłych dziennikarzy Trójki założyła internetowe Radio Nowy Świat, które ruszyło 10 lipca. Wśród jego twórców i prowadzących audycje są m.in. Magdalena Jethon, Jan Chojnacki, Wojciech Mann, Wojciech Waglewski, Artur Andrus,  Marcin Kydryński, Tomasz Raczek, Michał Rusinek, Maciej Stuhr, Beata Grabarczyk, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk czy Eliza Michalik. 

Źródło: Facebook, Patronite.pl

Czytaj też: Sieć kin Cineworld zostanie zamknięta – obserwujemy schyłek pewnej epoki?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik