ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Mission: Impossible" pociąg

Pociąg pędzi, a na nim pracuje ekipa „Mission: Impossible 7”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Znów pojawia się pociąg w kontekście serii „Mission Impossible”. Właśnie ten środek lokomocji został wykorzystany na planie filmu w Norwegii, co udało się zarejestrować grupie fanów. 

„Mission: Impossible 7”:  pociąg pędzi, Tom Cruise macha

 

W sieci pojawiły się dwa nagrania z planu. Na pierwszym widać ekipę realizacyjną i aktorów siedzących na dachu pędzącego pociągu. W pewnym momencie wcielający się w rolę Ethana Hunta Tom Cruise macha do osób rejestrujących całe zdarzenie z jadącego samochodu. Na drugim nagraniu widać, jak Cruise przygotowuje się do kręcenia sceny.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Norway’s scale and beauty have left an indelible and defining imprint on our film and reminded us that anything is possible. On behalf of everyone working on Mission: Impossible, our sincerest thanks to The Norwegian Film Incentive, The Norwegian Railway Museum, the infinitely patient Stranda and Rauma Municipalities, our endlessly enduring Norwegian crew, along with everyone who supported our filming here. And, of course... The Mountain. Most of all, we give thanks to the warm and welcoming people of Norway. Your kindness and consideration are nothing less than an inspiration. We’ll miss you dearly and look forward to seeing you again. Tusen hjertelig takk. Buckle up, Roma. Here we come... #MI7MI8

Post udostępniony przez Christopher McQuarrie (@christophermcquarrie)

Zdjęcie z planu wrzucił też na swój profil na Instagramie Christopher McQuarrie – reżyser i scenarzysta siódmej i ósmej części „Mission: Impossible”. Obok podziękowań dla norweskich instytucji i lokalnych samorządów zapowiedział też, że ekipa pracująca przy obu filmach przenosi się teraz do Rzymu.

Tom Cruise wyskakiwał już z motocykla. W planach było też wysadzenie mostu w Polsce

 

Zdjęcia w Norwegii realizowano przez kilka tygodni. Jak doniosły lokalne media, Tom Cruise wynajął dla wszystkich osób pracujących przy filmie luksusowy statek, aby zapobiec ewentualnym opóźnieniom spowodowanym przez zakażenia koronawirusem. Na początku września świat obiegły nagrania, na których hollywoodzki gwiazdor skacze z motocykla spadającego z wysokiej na 1246 m n.p.m. góry Helsetkopen

Czytaj też: „Tenet” Nolana ma już 300 mln dol., ale to może nie uratować kin

Latem media informowały o planach amerykańskich filmowców, którzy chcieli wysadzić most w Pilchowicach na Dolnym Śląsku. Głos w tej sprawie zabrał reżyser Christopher McQuarrie, który wyjaśniał, że ekipa chciała wysadzić tylko część mostu. Kontrowersji było jednak na tyle dużo, że ekipa wycofała się z planu kręcenia zdjęć w Polsce. W międzyczasie pojawiła się nawet propozycja dotycząca wysadzenia innego mostu. Po powrocie ekipy na plan po przerwie spowodowanej przez pandemię w sierpniu spłonęła znaczna część dekoracji pod Londynem.

„Mission: Impossible 7” – kiedy premiera?

Siódmy film z serii miał trafić do 23 lipca 2021 roku, a ósma część – 5 sierpnia 2022 roku. Pandemia opóźniła jednak premiery, które przełożono na 19 listopada 2021 roku i 4 listopada 2022 roku.  W obu filmach w głównej roli wystąpi Tom Cruise. Oprócz niego w obsadzie znaleźli się także: Hayley Atwell, Shea Whigham, Pom Klementieff, Henry Czerny, Ving Rhames, Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Esai Morales oraz Vanessa Kirby.

Źródło: Twitter, Instagram

Sprawdź najnowsze wpisy