Serwis Amazon Prime Video udostępnił zwiastun filmu „Borat 2”. Podano też oficjalny tytuł tej produkcji oraz zaprezentowano plakat. 

Zwiastun filmu „Borat 2” zapowiada jazdę bez trzymanki

Sacha Baron Cohen ponowie wcielił się w rolę fikcyjnego dziennikarza z Kazachstanu, który przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Jednak tym razem jest o wiele bardziej rozpoznawalny niż przy kręceniu pierwszej części, która do kin trafiła 14 lat temu. Nową postacią jest córka Borata. On sam będzie wcielał się także w inne postaci. Z pewnością dostanie się republikańskim politykom. 

„Borat 2” – tytuł, plakat, premiera

 

Prawa do dystrybucji filmu pozyskało Amazon Studios. „Borat 2” trafi do platformy streamingowej Amazon Prime Video 23 października i będzie dostępny w 240 krajach i terytoriach, w tym oczywiście w Polsce. To prawie dwa tygodnie przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Początkowo film był promowany pod tytułem „Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan”. Trailer natomiast zapowiada film pod tytułem: „Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan”

Czytaj też: Serial „Young Rock” o życiu Dwayne’a Johnsona ma już obsadę

Baron Cohen realizował film w trakcie pandemii koronawirusa. Zdjęcia rozpoczęły się dzień po tym, jak władze oraz związki zawodowe dały zielone światło do powrotu na plan. Baron Cohen pracował z ekipą w minimalnym składzie. Wraz ze swoimi współpracownikami latał po różnych częściach USA, ale też za granicę. Serwis Deadline podkreśla, że twórca wielokrotnie ryzykował życiem, dlatego m.in. nosił kamizelkę kuloodporną

Czytaj też: Netflix pokazał zdjęcia z ostatniego filmu, w którym zagrał Chadwick Boseman

Pierwszy „Borat” pojawił się w kinach 14 lat temu. Opowiadał o kazachskim dziennikarzu, który przyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby poznać amerykańską kulturę. Wzbudził wiele kontrowersji, m.in. nie podobał się władzom wyśmianego w nim Kazachstanu, zarzucano też produkcji antysemityzm i rasizm. „Borat” zarobił w kinach na całym świecie 262 mln dol. Sacha Baron Cohen – twórca filmu i odtwórca tytułowej roli – zdobył Złoty Glob za występ w komedii lub musicalu. 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik