Jeszcze w tym roku w serwisie Netflix pojawi się film „Ma Rainey: Matka bluesa”, w którym zagrał m.in. Chadwick Boseman. Aktor zmarł na raka pod koniec sierpnia.

„Ma Rainey: Matka bluesa” to adaptacja sztuki

 

Scenariusz filmu powstał na podstawie sztuki dwukrotnego laureata nagrody Pulitzera, Augusta Wilsona. Reżyserem jest George C. Wolfe („Noce w Rodanthe”), a wśród producentów można znaleźć m.in. Denzela Washingtona. Film jest opowieścią o potędze bluesa i talencie artystów, którzy nie godzili się, aby o ich wartości decydowały uprzedzenia i stereotypy. Akcja rozgrywa się w latach 20. XX wieku w Chicago. W tytułową Ma Rainey wciela się zdobywczyni Oscara Viola Davis. Pewnego dnia „Matka Bluesa” przychodzi spóźniona na sesję do studia nagrań. Dochodzi do sprzeczki, atmosfera gęstnieje z każdą minutą. Chadwick Boseman wcielił się w rolę ambitnego trębacza, który chciał zapisać się w historii muzyki. 

Kiedy premiera ostatniego filmu Chadwicka Bosemana w serwisie Netflix? 

Jest to ostatni film, w którym zagrał Chadwick Boseman. 43-letni aktor od 2016 roku walczył z rakiem okrężnicy. W tym czasie występował w filmach i nie informował o swoim stanie zdrowia. Zmarł 28 w sierpnia Los Angeles. Popularność zdobył dzięki roli Czarnej Pantery. W 2014 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Marvel Cinematic Universe i wystąpił w filmach: „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, „Czarna Pantera”, „Avengers: Wojna bez granic” i „Avengers: koniec gry”. „Ma Rainey: Matka bluesa” trafi do biblioteki Netflixa 18 grudnia

Czytaj też: Fani nie chcą, aby inny aktor zastąpił Chadwicka Bosemana w „Czarna Pantera 2”

Przed występami w ekranizacjach komiksów Marvela Boseman grał głównie w filmach i serialach telewizyjnych. W produkcji kinowej zadebiutował w 2013 roku w „42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy”, w którym wystąpił obok Harrisona Forda. Boseman zagrał pierwszego czarnoskórego baseballistę, który pojawił się w rozgrywkach MLB.  Wystąpił też m.in. w filmie Spike’a Lee „Pięciu braci”, który można obejrzeć w serwisie Netflix. 

Źródło: Variety.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik