ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
„Francis And The Godfather”

Produkcja „Francis And The Godfather” opowie, jak powstał „Ojciec chrzestny”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Oscar Isaac i Jake Gyllenhaal wystąpią w filmie „Francis And The Godfather”. Będzie to opowieść o kulisach powstania „Ojca chrzestnego”, jednego z najlepszych i najsłynniejszych filmów w dziejach kinach.

„Francis And The Godfather” – Oscar Isaac dostał propozycję nie do odrzucenia

Reżyserem „Francis And The Godfather” jest Barry Levinson, twórca takich filmów jak „Rain Man”, „Good Morning, Vietnam” czy „Uśpieni”. Do głównych ról zaprosił topowych aktorów. Oscar Isaac („Ex Machina”) ma wystąpić w roli reżysera Francisa Forda Coppoli, a Jake Gyllenhaal („Labirynt”) ma wcielić się w producenta Roberta Evansa.

Czytaj też: Powstaje serial na podstawie kultowego westernu „Za garść dolarów”

„Francis And The Godfather” ma skupiać się właśnie na tych dwóch postaciach. Coppola w momencie rozpoczęcia kręcenia „Ojca chrzestnego” miał 31 lat. Był niezwykle zdeterminowany, aby przekonać Evansa i studio do wyprodukowania wysokobudżetowego filmu. Toczyły się też burzliwe dyskusje dotyczące obsady filmu, w której ostatecznie znaleźli się m.in. Marlon Brando i Al Pacino. Twórcy mieli również problem z prawdziwymi gangsterami, którzy nie byli zadowoleni z faktu, że ich brudne interesy są przedstawione w hollywoodzkim filmie.

Czytaj też: Netflix może wkrótce podnieść ceny za miesięczną subskrypcję

Serwis Deadline informuje, że projekt Levinsona zyskał aprobatę samego Francisa Forda Coppoli. „Każdy film, który o czymkolwiek zrobi Barry Levinson, będzie interesujący” – powiedział słynny reżyser. 

Powstanie też serial o kulisach realizacji „Ojca chrzestnego”

„Francis And The Godfather” to nie jedyna produkcja, która podejmie temat powstania legendarnego filmu. Dla nowego serwisu Paramount+ realizowany jest dziesięcioodcinkowy serial. Jego scenariusz powstał na podstawie wspomnień nagrodzonego Oscarem producenta Ala Ruddy’ego. Natomiast Francis Ford Coppola chce w grudniu wypuścić przemontowaną wersję trzeciej części „Ojca chrzestnego”. Film ma trafić do dystrybucji pod tytułem „Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone”. Na potrzeby nowej wersji filmu reżyser stworzył nowy początek i nowe zakończenie, przebudował kilka scen i ujęć oraz zmienił podkład muzyczny.

Źródło: Deadline.com

Sprawdź najnowsze wpisy