Premiera serialu „Król” od Canal+ to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń jesieni. Nadawca pokazał oficjalny zwiastun i podał, kiedy produkcja pojawi się w ramówce. 

Serial „Król” – premiera, obsada, twórcy

„Król” to ekranizacja książki Szczepana Twardocha. Zadania przeniesienia powieści na mały ekran podjął się reżyser Jan P. Matuszyński („Ostatnia rodzina”). Serial będzie składał się z ośmiu odcinków. Pierwszy pojawi się 6 listopada na kanale Canal+ Premium oraz w usłudze Canal+ telewizja przez internet.

Czytaj też: VOD Canal+ – nowa usługa wystartowała w Polsce. Ile kosztuje i co oferuje?

W serialu występują m.in. Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak i Aleksandra Konieczna. Autor literackiego pierwowzoru Szczepan Twardoch jest autorem dialogów oraz pełni funkcję konsultanta dialogów. Głównym scenarzystą jest Łukasz M. Maciejewski. 

O czym jest serial „Król”?

 

Akcja serialu rozgrywa się w 1937 roku w Warszawie. Stolicą trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Jego główną postacią jest bokser Jakub Szapiro, który skrycie marzy, aby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pod jego opiekę trafia młody chłopak Mosze Bernsztajn, w którym pięściarz widzi swojego następcę. Poza tym Szapiro uwikłany jest w skomplikowane relacje z trzema kobietami. Gdy spisek na szczytach władzy chwieje gangsterskim imperium Kuma i przyszłością całego kraju, bokser staje do decydującej walki o panowanie na ulicach Warszawy.  Canal+ informuje, że serial „Król” realizowany jest w technologii 4K

Canal+ przygotowuje kolejne seriale

Niedawno nadawca poinformował o rozpoczęciu realizacji drugiego sezonu serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Po kilkumiesięcznej przerwie ruszają też zdjęcia do nowego serialu „Klangor”. Obie produkcje mają mieć premierę w 2021 roku. Canal+ nie podaje informacji dotyczących ich fabuły. W ostatnich latach nadawca wyprodukował i wyemitował też seriale „Nielegalni”, ”Żmijowisko”, „Mały Zgon” i dwa sezony „Belfra”. 

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: Premiery kinowe w październiku. Co zobaczyć na wielkim ekranie?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik