ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
premiera borat 2

Amazon Prime Video pokaże film „Borat 2”, premiera już w październiku

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

„Borat 2” zamiast do kin, trafi do serwisu Amazon Prime Video. Premiera już za kilka tygodni jednocześnie w 240 krajach i terytoriach na całym świecie. 

Kontynuacja przeboju z 2006 roku

Pierwszy „Borat” pojawił się w kinach 14 lat temu. Opowiadał o kazachskim dziennikarzu, który przyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby poznać amerykańską kulturę. Wzbudził wiele kontrowersji, m.in. nie podobał się władzom wyśmianego w nim Kazachstanu, zarzucano też produkcji antysemityzm i rasizm. „Borat” zarobił w kinach na całym świecie 262 mln dol. Sacha Baron Cohen – twórca filmu i odtwórca tytułowej roli – zdobył Złoty Glob za występ w komedii lub musicalu. 

„Borat 2” – kiedy premiera?

Druga część, podobnie jak pierwsza, ma mieć formułę improwizowanej opowieści. Nie wiadomo, o czym będzie opowiadał film, ale jego tytuł, pierwsze zapowiedzi oraz dążenie twórców do premiery przed wyborami prezydenckimi w USA pokazują, że tym razem Baron Cohen wziął na cel polityków. Oficjalny tytuł filmu brzmi: „Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan”

Czytaj też: Premiery kinowe w październiku. Co zobaczyć na wielkim ekranie?

Baron Cohen realizował film w trakcie pandemii koronawirusa. Zdjęcia rozpoczęły się dzień po tym, jak władze oraz związki zawodowe dały zielone światło do powrotu na plan. Baron Cohen pracował z ekipą w minimalnym składzie. Wraz ze swoimi współpracownikami latał po różnych częściach USA, ale też za granicę. Serwis Deadline podkreśla, że twórca wielokrotnie ryzykował życiem, dlatego m.in. nosił kamizelkę kuloodporną. 

Czytaj też: Ekipa serialu „Władca Pierścieni” od Amazona wróciła na plan

Baron Cohen intensywnie zabiegał, aby premiera filmu „Borat 2” odbyła się przed wyborami prezydenckimi w USA. Wprowadzenie produkcji na ekrany kin w dobie pandemii i obowiązujących obostrzeń jest ryzykowne. Prawa do dystrybucji filmu w 240 krajach i terytoriach na całym świecie nabył serwis Amazon Prime Video. Film ma trafić do jego biblioteki pod koniec października tuż przed zaplanowanymi na 3 listopada wyborami prezydenckimi. 

Źródło: Deadline.com

Sprawdź najnowsze wpisy