Reżyser James Cameron poinformował, że ma już nakręcony cały materiał do filmu „Avatar 2”, kończy też prace na planie trzeciej części. Co jeszcze wiemy o nadchodzących sequelach filmu z 2009 roku?

Terminator wyciągnął informacje od reżysera

Na temat postępu prac na planie kolejnych części „Avatara” James Cameron powiedział w rozmowie z Arnoldem Schwarzeneggerem, który grał u niego w filmach „Terminator”, „Terminator 2” i „Prawdziwe kłamstwa”. Rozmowa w formie wideokonferencji odbyła się w ramach klimatycznego szczytu 2020 Austrian World Summit. Cameron powiedział:  

Właśnie jesteśmy w trakcie realizowanych w Nowej Zelandii zdjęć z aktorami. Ujęcia do „Avatara 2” są ukończone, te do „Avatara 3” są zrealizowane w 95 proc.

Dodał też, że prace nad ukończeniem trzeciej części ruszą wraz z zakończeniem realizacji drugiej. Produkcja obu filmów rozpoczęła się w 2017 roku. Przez pierwsze dwa lata zdjęcia kręcono w technologii motion capture, która polega na przechwytywaniu ruchu aktorów i przenoszeniu ich do przestrzeni 3D. W 2019 roku rozpoczęto kręcenie zdjęć w tradycyjny sposób. Cameron przyznał, że ekipa straciła ok. czterech i pół miesiąca z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Reżyser przy okazji pochwalił sposób, w jaki Nowa Zelandia, gdzie powstają oba filmy, poradziła sobie z pandemią. Dodał też, że nie widzi żadnych przeszkód w końcowych etapach realizacji produkcji. Teraz przed ekipą żmudny etap postprodukcji, który w przypadku takiego gigantycznego przedsięwzięcia może potrwać kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. 

James Cameron nie zdradza, o czym będzie „Avatar 2”

Pierwszy „Avatar” pojawił się w kinach pod koniec 2009 roku. Po wielkim sukcesie kasowym szybko pojawiły się doniesienia o realizacji kolejnych części. Ze względu na rozmach produkcyjny rozpoczęcie prac i premiery wielokrotnie przekładano. Aktualnie obowiązuje plan zapowiedziany w lipcu. Disney poinformował wówczas, że „Avatar 2” trafi do kin 16 grudnia 2022 roku, natomiast „Avatar 3” – 20 grudnia 2024 roku. Czwarta i piąta część mają pojawić się w 2026 i 2028 roku. 

Czytaj też: Netflix pokazał zwiastun serialu anime „Resident Evil: Wieczny mrok”

W rozmowie ze Schwarzeneggerem Cameron podkreślił, że nie może nic powiedzieć na temat fabuły drugiej i trzeciej części. Według wcześniejszych zapowiedzi i informacji z planu „Avatar 2” ma rozgrywać się na wodzie i pod wodą. Głównymi bohaterami mają być znani z pierwszej części Jake i Neytiri. W tych rolach ponowie wystąpią Sam Worthington i Zoe Saldana. Poza tym w obsadzie znaleźli się także Joel David Moore, Dileep Rao, Stephen Lang, Sigourney Weaver, Matt Gerald, Kate Winslet, Edie Falco, Michelle Yeoh, Vin Diesel, Jemaine Clement oraz Oona Chaplin. 

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik