Pojawił się zwiastun oraz plakat zapowiadający serial anime „Resident Evil: Wieczny mrok”, który powstaje dla Netflixa. 

„Resident Evil: Wieczny mrok” – zobacz intrygujący zwiastun serialu

W materiałach zapowiadających serial Netflix pokazał m.in. grafikę z dwójką popularnych bohaterów – Leonem S. Kennedym i Claire Redfield. Oboje są na tle ściany splamionej krwią. W zwiastunie Claire wchodzi do opuszczonego budynku i „coś” znajduje, a Leon „kogoś” ratuje. Netflix nie zdradza fabuły tej produkcji i zapowiedź ogranicza do zaprezentowanych materiałów. 

25 lat po premierze pierwszej gry pojawi się serial anime Netflixa

 

Serwis stremingowy zapowiada, że globalna premiera serialu planowana jest w 2021 roku. Jak podkreślono w komunikacie, „Resident Evil: Wieczny mrok” pojawi się 25 lat po premierze pierwszej gry z serii. Do tej pory ukazało się ponad 140 różnych tytułów na konsole, telefony komórkowe i inne urządzenia. Przez blisko ćwierć wieku gra sprzedała się w ponad 100 mln egzemplarzy. W 2021 roku na rynek ma trafić nowy tytuł z serii –  „Resident Evil Village”.

Twórcy zapowiadają opowieść w trzech wymiarach

Serial „Resident Evil: Wieczny mrok” realizowany jest w pełnym trójwymiarze. Jego produkcją kieruje Hiroyuki Kobayashi z firmy Capcom, która wydaje gry z serii „Resident Evil”. Producentem serialu jest firma TMS Entertainment. Komputerowe animacje tworzy Quebico. 

Czytaj też: Film „Asymetria” nie trafi do kin, bo reżyser nie chce seansów w maseczkach

Oprócz produkcji anime Netflix pracuje też nad aktorskim serialem w świecie znanym z gier „Resident Evil”. Historia ma rozgrywać się w dwóch planach czasowych. Pierwszy z nich ma pokazywać siostry Jade i Billie Wesker, które trafiają do New Raccoon City. Drugi z planów czasowych ma przenosić widzów kilkanaście lat do przodu, gdzie Jade Wesker będzie walczyła o przetrwanie w świecie, gdzie zostało mniej niż 15 milionów ludzi. Serial ma liczyć osiem odcinków, nie jest jeszcze znana data jego premiery. Scenariusz przygotował Andrew Dabb (serial „Supernatural”). 

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik